پایان نامه کارشناسی ارشد:تاثیر مدیریت جریان کار بر عملکرد زنجیره تأمین

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 

عنوان کامل پایان نامه :

 تاثیر سیستم برنامه ریزی منابع سازمان(ERP)  بر عملکرد زنجیره تامین در سازمانهای تامین کننده قطعات خودرو

–  شایستگی تیم پروژه:

تیم پروژه بایستی شامل بهترین پرسنل موجود در سازمان باشد و ایجاد یک تیم از حوزه­های مختلف کاری بسیار لازم و ضروری بنظر میرسد .این تیم بایستی مشاورانی از خارج شرکت نیز در اختیار داشته باشد که از هر دو نوع دانش تجاری و فنی بهره مند باشند .

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 3- همکاری بین بخشها:

از آنجا که هدف اصلی و اولیه پروژه­های برنامه ریزی منابع سازمان، ایجاد انسجام و یکپارچکی بین حوزه­های مختلف کاری می­باشد ، وجود یک همکاری نزدیک بین این بخش­ها به عنوان یک پیش­نیاز طبیعی شناخته می­گردد. مدیریت ارتباطات موثر و انتظارات موجود در سطوح مختلف سازمان بسیار ضروری به­نظر می­رسد به­طوریکه کارکنان بطور کامل از اهداف، فعالیت­ها، حوزه اقدام و تغییراتی که در سازمان ایجاد خواهد گردید اطلاع کامل پیدا کنند .

 

 

4- اهداف و مقاصد مشخص و روشن:

دستیابی به یک درک کامل از اهداف و مقاصد و همچنین راه­های دستیابی به این اهداف در اولین مرحله از اجرای هر پروژه فناوری اطلاعات بعنوان یک امر ضروری و پیش نیاز شناخته می­گردد . این برنامه بایستی مزایا و منافع مورد نظر و استراتژیک، منابع، هزینه­ها، ریسک و زمان مورد نظر در اجرای پروژه و سایر موارد را به­وضوح اظهار نماید، مسئولیت­های سازمان در قبال انجام پروژه بایستی مشخص باشد، توجیه سرمایه گذاری در این پروژه بایستی وجود داشته باشد و فلسفه وجودی این پروژه بایستی در جهت نیازهای سازمان و مرتبط با این نیازها باشد.

5- مدیریت پروژه:

شخص یا گروهی از افراد بایستی مسئولیت پیشبرد موفقیت آمیز پروژه را بر عهده داشته باشند. این گروه بایستی در آغاز حوزه اقدام و فعالیت پروژه را کاملا مشخص اظهار نمایند که شامل تعداد سیستم­های مورد بهره گیری، اندازه مشارکت واحدهای کسب­وکار و اندازه مهندسی مجدد مورد نیاز در فرآیندها می­باشد. مدیر پروژه به همراهی کمیته راهبری پروژه، اعضای تیم پروژه را انتخاب خواهند نمود.

 

 6- ارتباطات بین بخشی:

اهمیت ارتباطات بین بخش­های مختلف در ادبیات پیاده­سازی و بکارگیری پروژه­های فناوری اطلاعات بر هیچ کس پوشیده نیست. در دستیابی به این هدف بهره گیری ازابزار ارتباطی مناسب از قبیل پست الکترونیک به­جای بهره گیری از تلفن و ارتباطات رودررو موثر واقع خواهد گردید.

 

   7-  قهرمان پروژه:

موفقیت این پروژه­ها به وجود یک سمبل و قهرمان که بتواند وظایف اصلی و مهم، رهبری، تسهیل امور و ایجاد حس رضایت در کاربران را ایجاد کند بستگی زیادی خواهد داشت. معمولا چنین فردی کسی می باشد که اختیارات لازم برای انجام تغییرات اساسی و اصلی را در سازمان داشته باشد. به بیانی دیگر این فرد تأثیر بازاریابی پروژه را در سازمان برعهده دارد.

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1) مطالعه تأثیر پیاده سازی برنامه ریزی منابع سازمان بر عملکرد زنجیره تأمین.

2) بهبود عملکرد زنجیره تأمین با بهره گیری از پیاده سازی سیستم برنامه ریزی منابع سازمان .

سازمان یا سازمان­هایی که این پژوهش در آن انجام می پذیرد، می توانند از طریق نتایج این پژوهش در جهت بهتر شدن بهره گیری از سامانه برنامه ریزی منابع سازمان خود و همچنین بهره گیری از این سیستم در جهت بهبود عملکرد زنجیره تأمین بهره گیرند.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تاثیر سیستم برنامه ریزی منابع سازمان(ERP)  بر عملکرد زنجیره تامین در سازمانهای تامین کننده قطعات خودرو  با فرمت ورد