مقاله فارسی رایگان پایان نامه برق با موضوع پویایی انتشار آلودگی بدافزارهای موبایل بر تلفن های هوشمند

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

تکه هایی از این پایان نامه :

1-5 وضعیت ایران در برابر تهدیدهای بدافزاری موبایل

 

همانگونه که در پیشگفتار نیز تصریح گردید، نرخ بهره گیری از بلوتوث در کشور ما بالاست. متاسفانه این فناوری حتی سبب ایجاد آسیب هایی در جامعه شده می باشد. (حسینی پاکدهی و حاج محمدی, زمستان 1390 ) و  (حسینی, آبان 1388)

مانند آسیب ها این فناوری در مورد دانش آموزان در مدارس و چالش های جدیدی که پیش روی اولیا و مربیان مدرسه قرار گرفت. (علمی،محمود, دی 1388 )

با رشد این پدیده نقل و انتقال فایل های غیر اخلاقی در میان جوانان رواج یافته می باشد.  (خوبانی, پاییز 1389) به گونه ای که نیروی انتظامی برنامه هایی را برای زیر نظر گرفتن و دستگیری افراد خاطی در بهره گیری از این فناوری در نظر گرفته می باشد.  (خلیل آزاد, تیر 1387)

علاوه بر مسایل اخلاقی و اجتماعی در بهره گیری از این فناوری، تهدید شدن امنیت فضای مجازی کشور نیز می تواند عاملی برای کنترل و بهبود فضای امنیتی این فناوری باشد. ایجاد یک همه گیری سازمان یافته بدافزاری علاوه بر افشای اطلاعات خصوصی افراد و شرکت ها می تواند به بانکداری کشور آسیب جدی بزند. اخلال در شبکه های تلفن همراه و حتی شبکه های تلفن ثابت از دیگر عوامل تهدید کننده و آسیب های بالقوه قابل ایجاد توسط بدافزارهای موبایل می تواند باشد. می توان انتظار داشت با در نظر داشتن سرویس های ارایه شده بر بستر تلفن همراه در سالهای اخیر به راحتی می توان یک خسارت هنگفت به یک شرکت سرویس دهنده و کاربران وارد آورد. متاسفانه این سرویس ها بدون در نظر گرفتن مسایل امنیتی طراحی ارایه شده اند. آسیب های بدافزاری هنوز پدیده ای شناخته شده در ایران نیستند. با اینکه با شروع این پدیده مقالاتی در جراید و اخباری مبنی بر توانمندی های این بدافزارها و آسیب پذیری بلوتوث منتشر گردید. (دانشمند, 1386) و  (بلوتوث : چالش امنیتی, دی 1388) و  (تدبیر, 1383)

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: