پایان نامه برق:مدل سازی انتشار بدافزار در یک شبکه سیار

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

عنوان کامل پایان نامه :مدلسازی انتشار بدافزار در یک شبکه سیار

تکه هایی از این پایان نامه :

1-3-2 مقطع دوم: از سال 2006 تا سال 2009 کاهش رشد

تکامل سریع دوساله بدافزار‌ها با یک رکود تقریباً سه ساله دنبال گردید. علت های زیادی برای این رکود مطرح گردید. پیش بینی‌های پژوهشگران در مورد یک همه‌گیری جهانی به وقوع نپیوست. علت اصلی ذکر گردیده برای این رکود آن بود که بازار تلفن‌های هوشمند به گونه چشم‌گیر و سریعی در حال تغییر بود. شرکت Nokia و به تبع آنSymbian جایگاهش را از دست می داد. تا سال 2009 سهم Nokia از بازار تلفن‌های هوشمند 45 درصد کاهش پیدا نمود. (Gostev & Maslennikov, Mobile Malware Evolution: An Overview, Part 3, 2009)

مایکروسافت اولین رقیب، با طرفداری سایر سازندگان تلفن همراه توانست تا سال 2009، 15 درصد بازار را تصاحب کند. 4 شرکت بزرگ سازنده تلفن‌های همراه به غیر از Nokia از مایکروسافت گواهی ارائه ویندوز موبایل را برای محصولات خود دریافت کردند. درسال 2009 فروش گوشی های با ویندوز موبایل از مرز 20 میلیون گذشت. (Gostev & Maslennikov, Mobile Malware Evolution: An Overview, Part 3, 2009)

شرکتRIMموقعیت خود را در بازار با دستگاه‌های BlackBerry خود مستحکم نمود. سیستم عامل اختصاصی این تلفن‌ها به خصوص در آمریکا بسیار محبوب بود. عملاً بدافزاری غیر از یک در پشتی با نام BBProxy برای این سیستم عامل وجود نداشت. (Dunham, 2008)

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ظهور iPhoneApple یکی از به یادماندنی‌ترین وقایع در دنیای تلفن‌های هوشمند در سال 2009 رخ داد. ویرایش موبایل سیستم عامل محبوب MacOsX با نام iOS بر روی این تلفن‌ها نصب شده بود. فروش بسیار بالا این گوشی ها برای تمام سازندگان تلفن همراه یک زنگ خطر جدی محسوب می گردید.  (Grossman, 2007)

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: