دنلود تحقیق رایگان پایان نامه ارشد مدیریت:میزان مولفه بهداشت و ایمنی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 

عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر اندازه در نظر داشتن اقدامات مدیریت منابع انسانی در ارتقاء عملکرد تعاونیهای تولید کشاورزی استان گیلان

مراحل کارمندیابی

پس از این­که در مرحله برنامه ریزی نیروی انسانی، نیازهای پرسنلی سازمان معین گردید، در مرحله کارمندیابی افراد شرایط شناسایی می­شوند و از میان آنان، شایسته­ترین افراد انتخاب می­شوند. فرایند کارمندیابی شامل هشت مرحله اصلی به تبیین زیر می باشد که هر یک از مراحل فرایند تأثیر بسیار مهمی دارند اما درجه تأکید بر هر یک از این مراحل به نوع شغل و سازمان بستگی دارد.

مرحله اول: تعداد و نوع نیروی مورد نیاز سازمان تعیین می­گردد. در هنگام برنامه ریزی نیروی انسانی، مسئولان مربوطه با در نظر داشتن اهداف تعیین­شده برای سازمان تعداد و نوع نیروی مورد نیاز را معین می­نمایند.

مرحله دوم: تبیین شغل تدوین می­گردد. وظایف، مسئولیت­ها، مشخصات و ویژگی­های اصلی شغل مشخص می­گردد.

مرحله سوم: شرایط احراز شغل مشخص می­گردد. مشخصات و ویژگی­هایی که متصدی شغل بایستی داشته باشد تا با شایستگی از عهده انجام آن برآید تعیین می­گردد.

مرحله چهارم: مراکز و منابع کارمندیابی شناسایی می­شوند. این­که نیروی انسانی مورد نیاز را چگونه بایستی تأمین نمود (از میان کارکنان فعلی و یا بازار کار و یا منابع خارجی).

مرحله پنجم: روش کارمندیابی انتخاب می­گردد. انتخاب روش مناسب کارمندیابی به شرایط بازار کار، قوانین و مقررات دولتی و نوع شغلی که برای آن کارمندیابی می­گردد بستگی دارد.

مرحله ششم: فرم­های درخواست کار مطالعه می­گردد. فرم­ها مطالعه شده و کسانی که شرایط احراز شغل را نداشته باشند حذف می­شوند.

مرحله هفتم: مصاحبات مقدماتی برگزار می­گردد. مصاحبه­ای با متقاضی شغل انجام می­گردد. تا اطلاعات بیشتر و دقیق­تری در مورد شغل به متقاضی داده گردد و ضمناً با ملاقات با متقاضی مجدداً توانایی­هایش را برای انجام­دادن شغل ارزیابی کنند.

مرحله هشتم: فهرستی از افرادواجد شرایط تهیه می­گردد. نهایتاً لیستی از افرادی که بیش­ترین صلاحیت را دارند تهیه می­گردد تا از میان آن­ها شایسته­ترین فرد انتخاب و استخدام گردد (اصغری، 1386: 100-99).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

مطالعه سنجش اقدامات مدیریت منابع انسانی در ارتقاء عملکرد تعاونیهای تولید کشاورزی استان گیلان

اهداف ویژه:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  1. سنجش تاثیر مولفه کارمندیابی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  2. سنجش تاثیر مولفه آموزش و بالندگی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  3. سنجش تاثیر مولفه ارزیابی عملکرد بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  4. سنجش تاثیر مولفه جبران خدمات بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  5. سنجش تاثیر مولفه بهداشت و ایمنی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تأثیر اندازه در نظر داشتن اقدامات مدیریت منابع انسانی در ارتقاء عملکرد تعاونیهای تولید کشاورزی استان گیلان  با فرمت ورد