مقاله پایان نامه ارشد برق درباره پویایی انتشار آلودگی بدافزارهای موبایل بر تلفن های هوشمند

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

عنوان کامل پایان نامه :مدلسازی انتشار بدافزار در یک شبکه سیار

تکه هایی از این پایان نامه :

1-5-1-1 مطالعه سرویس های بر مبنای بستر پیامک

بسیاری از سرویس های پیامکی خبری و اطلاعاتی با ارسال یک کلمه یا عبارت به یک شماره خاص قابلیت بهره گیری خواهند داشت. (ویترین ایرانسل , 1391) با در نظر داشتن معرفی شیوه هایی که در مورد ZeuS معرفی گردید؛ می توان به راحتی از این سرویس ها و عضویت قربانیان در آنها درآمدهای غیرقانونی کسب نمود. می توان فرض نمود یک شرکت سرویس دهنده از این شیوه سؤ بهره گیری کند و مشترکینش را افزایش دهد. سرویس دریافت اخبار یا اطلاعات مترو و اتوبوس ها از این نمونه سرویس هاست. (خبر آنلاین, 1390) بعضی از این سرویس ها تنها با ارسال یک پیامک فعال می شوند اما بعضی محتاج نصب یک برنامه جانبی هستند. به راحتی در برنامه های این سرویس ها می توان تروجانهای پیامکی و سایر بدافزارهای موبایل را گنجاند.

سرویس مکان نمای شرکت ایرانسل را می توان به راحتی مورد سو بهره گیری قرار داد و مکان فرد را در هر لحظه عیان ساخت. این سرویس نیازی به جایگاه نمای جهانی ندارد و به راحتی بدون نصب هر گونه جاسوس افزار بر روی دستگاه قربانی می توان جایگاه آن را با پیامک دریافت نمود. (ایرانسل, 1390)

یکی از اولین سرویس های بانکی بر مبنای پیامک شکل گرفت. ارقام اعلام شده از تعداد کاربران این سرویس ها در سال 1389 به حدود 500 هزار نفر می رسد. سرعت بالا و قیمت پایین سبب محبوبیت آنها شده می باشد. (ثنایی مهر, 1389)

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید