پایان نامه ارشد:مدل سازی انتشار بدافزار در یک شبکه سیار

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

تکه هایی از این پایان نامه :

 1-3-1-7 همه‌گیری ها و برآورده نشدن انتظارات

کاربران و خبرنگاران عموماً از شرکت های ضدویروس شکایت دارند و مدعی هستند که این شرکت ها برای فروش محصولات خود وضعیت امنیت را بدتر از آن چیز که هست نشان می دهند. واضح می باشد که شانس آلوده شدن به بدافزار Cabir و مشابه آن کم می باشد. اول آن که از آن جهت که کرم برای انتشار خود لااقل در سه مرحله به تایید کاربر نیاز دارد. (Youtube, 2009)

  • کاربر فایل آلوده حاوی کرم را بپذیرد.
  • فایل دریافت شده را بگشاید.
  • کرم را نصب کند.

یکی از معضلات بدافزارنویسان عدم توانایی انجام فعالیت های مخربانه بدافزار  بدون دریافت مجوزهای امنیتی لازم از کاربر  می باشد. (Hypponen, 2006) پس مجبور خواهند بود به شیوه های مهندسی اجتماعی توسل جویند. (Bose, 2006)

در مورد بدافزار ComWar نیز این مشکل هست که جمعیت افرادی که از سرویس پیام چندرسانه ای بهره گیری می کنند بسیار کمتر از کل جمعیت کاربران می باشد.
(Coulombe, 2004) در کشور روسیه بر اساس آمارها در سالهای 2004 تا 2006 تنها دو درصد از افراد از این سرویس بهره گیری می کردند.  (Gostev, 2006)

یکی از سرویس دهندگان روسی نتایج واکاوی پیام های چند رسانه ای خود را در اختیار شرکت امنیتی Kaspersky قرار داده می باشد. جداول زیر این نتایج را نشان می دهند. جداول مربوط به بازه زمانی از 11 ژوئن 2006 تا هفتم جولای 2006 می باشند. وجود تروجانهای مختلف در میان این ترافیک های مخرب حاکی از سو بهره گیری تروجانها از بستر پیام چند رسانه ای برای ارسال برنامه های کاربردی آلوده و بازی ها از طریق این بستر می باشد. (Gostev, Mobile Malware Evolution: An Overview, Part 2, 2006)

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: