پایان نامه ارشد:تاثیر مولفه ارزیابی عملکرد بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر اندازه در نظر داشتن اقدامات مدیریت منابع انسانی در ارتقاء عملکرد تعاونیهای تولید کشاورزی استان گیلان

  1. کارمندیابی

شاید خطیرترین و چالش­انگیزترین وظیفه مدیریت منابع انسانی، گزینش و انتصاب باشد. اگرادعا کنیم که گران­بهاترین و بنیادترین عنصر سازمان بشر­ها هستند، اما همخوانی و تطبیق لازم را بین شاغل و شغل او به وجود نیاوریم، بعید می باشد که بتوان چنین شاغلی را گران­بهاترین و بنیادترین عنصر سازمان نامید. در سازمان­ها اگرچه قوانین و مقررات موجود در حد خود، حاکی از ضرورت توجه دقیق و علمی به گزینش نیروی انسانی می باشد، اما بعضی رویه­ها و روش­های اجرایی مانع از دستیابی به هدف­های واقعی گزینش می باشد. مشکل بزرگی که از نظر نگارنده در ورود به خدمت هست تأثیر کم­رنگ مدیران منابع انسانی در سازمان­ها می باشد (میرسپاسی، 1371: 43).

با در نظر داشتن این­که دست­یابی به افراد شایسته به سادگی ممکن نیست، لذا بایستی از سیاست ترغیب و تشویق برای جلب­نظر اشخاص کاردان بهره گیری نمود و به دنبال آن متقاضیان با قابلیت­های بالا و مناسب، استخدام خواهند گردید. مدیریت منابع انسانی ناگزیر برای تأمین مورد نظر بایستی برنامه ریزی داشته باشد (دعائی، 1384: 93). مسأله تطبیق شغل و شاغل را بایستی اساسی­ترین رمز پیروزی مدیریت سازمان به­شمار آورد. اما این تطبیق و همخوانی زمانی میسر می باشد که از یک­سو وظایف، مسئولیت­ها، استانداردها، اختیارات و شرایط کار بدرستی شناسایی شده باشد و از سوی دیگر، سازوکارهای علمی برای انتخاب کارجویان یا انتصاب به وجود آید و به آن اقدام گردد.

کارمندیابی یا جذب کارجویان به­گونه کلی به معنی جستجو و یافتن شمار بسنده­ای از نامزدهای شغلی بالقوه با شایستگی چشم­گیر می باشد تا سازمان بتواند از میان آنان برازنده­ترین افراد را برای پاسخ­گویی به نیازهای شغلی خود برگزیند. افزون بر پاسخ­گویی به نیازهای شغلی، فعالیت کارمندیابی بایستی نیازهای نامزدهای شغل و کارجویان را نیز برآورده سازد. در نتیجه کارمندیابی نه تنها بایستی افراد را به سوی سازمان بکشاند؛ بلکه بایستی امکان نگهداری آنان را پس از به­کارگماری در سازمان افزایش دهد؛ پس کارمندیابی به­ویژه به آن دسته از فعالیت­ها و فرآیندهای قانونی گفته می­گردد که برای یافتن شمار بسنده­ای از افراد شایسته در مکان و زمان شایسته به­کار برده می­گردد، تا این­که افراد و سازمان در قالب سودهای کوتاه­مدت و بلندمدت خود بتوانند همدیگر را برگزینند. این تعریف پیوند میان کارمندیابی و چندین فعالیت دیگر امور کارکنان را باز می­تاباند (اولان و دیگران، 1381: به نقل از دعائی، 1384: 94).

به­گونه اختصار

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

مطالعه سنجش اقدامات مدیریت منابع انسانی در ارتقاء عملکرد تعاونیهای تولید کشاورزی استان گیلان

اهداف ویژه:

  1. سنجش تاثیر مولفه کارمندیابی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  2. سنجش تاثیر مولفه آموزش و بالندگی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  3. سنجش تاثیر مولفه ارزیابی عملکرد بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  4. سنجش تاثیر مولفه جبران خدمات بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  5. سنجش تاثیر مولفه بهداشت و ایمنی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تأثیر اندازه در نظر داشتن اقدامات مدیریت منابع انسانی در ارتقاء عملکرد تعاونیهای تولید کشاورزی استان گیلان  با فرمت ورد