پایان نامه ارشد:برنامه ریزی حضور نیروگاه مجازی در بازار برق با در نظر گرفتن خودرو های برقی

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

تکه هایی از این پایان نامه :

علت های شکل­گیری نیروگاه مجازی

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

اما تبدیل شبکه توزیع به یک شبکه اکتیو و پررنگ شدن تأثیر تولیدات پراکنده در سیستم قدرت به راحتی امکان­پذیر نیست و معضلات چندی در این راه هست[38].

  • کم بودن ظرفیت تولید: ظرفیت تولید DG ها در مقایسه با نیروگاه­های سنتی کم می باشد و برای اپراتور سیستم مرئی نیستند. اپراتور سیستم قادر نیست تمام تولیدکنندگان کوچک را ببیند و برای تأمین سرویس­های مورد نیاز خود با آنها قرارداد منعقد کند. برای آنکه تولید کنندگان از دید اپراتور مرئی باشند نیاز به یک حداقل خروجی و شاخص کیفیت به خصوص دارند.

خروجی تصادفی: فتوولتائیک­ها و توربین­های بادی مانند تکنولوژی­هایی هستند که سهم مهمی از تولید انرژی تولیدکنندگان پراکنده را به خود اختصاص داده­اند. از آنجا که وزش باد و تابش نور خورشید وابسته به شرایط آب­و­هوایی بوده و به سختی قابل پیش­بینی می باشد، این خطربرای این نوع از تولیدکنندگان هست که در صورت مشارکت در بازار انرژی نتوانند توان قراردادی خود را تامین کنند و مجبور به پرداخت جریمه­های اقتصادی سنگین شوند. به علاوه توان الکتریکی خروجی تولید­کنندگان ترکیبی گرما و انرژی برق نیز متغیر می باشد. دلیل این موضوع این می باشد که عادت گرمایی مصرف­کنندگان انرژی متفاوت و غیر قابل پیش­بینی می باشد. از این رو انرژی اضافی سیستم­های گرمایشی نیز که برای تولید توان در تولیدکنندگان ترکیبی گرما و انرژی برق به کار می­رود نیز متغیر خواهد بود.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: