مدل سازی انتشار بدافزار در یک شبکه سیار:پایان نامه ارشد

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

تکه هایی از این پایان نامه :

1-3-1-6 CommWarrior بدافزاری بدون محدودیت بلوتوث

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

دومین نقطه عطف در بدافزارهای موبایل، بدافزاری بود که خود را از مسیر ارتباطی نامتعارف پیام های چند رسانه ای منتشر می ساخت. نام CommWarrior برای این کرم انتخاب گردید. در تصویر شماره 3  تقاضای نصب از سوی این بدافزار دیده می گردد. این کرم خصوصیت انتقال از طریق بلوتوث را نیز از Cabir به ارث برده بود. (XIA, 2008) عدم محدودیت برد رادیویی بلوتوث در انتشار بر پیام چند رسانه ای این کرم، آن را به صورت بالقوه بسیار خطرناک می نمود. درواقع ایده بهره گیری از پیام چند رسانه ای در کد Cabir  نیز مورد نقد قرار گرفته بود و به علت های زیر رد شده بود:  (Gostev, 2006)

  • نویسنده کد مدعی شده بود، اگرچه به راحتی می توان از این مسیر ارتباطی سو بهره گیری نمود اما زیرا نوع و مدل دستگاه گیرنده پیام مشخص نیست نمی توان اطمینان داشت که گیرنده کد را دریافت کند و یا قابلیت اجرا آن را نیز داشته باشد.
  • این کار به صورتحساب قربانی می افزاید و به او آسیب مالی می رساند، این موضوع به دور از اهداف نویسندگان کلاه سفید Cabir بود.

یکی از ویرایش های این بدافزار که با عنوان ویرایش g شناخته می گردد، قادر به آلوده سازی فایل های SiS بود. به این طریق یک وجه دیگر بر وجوه آلوده کننده بدافزار افزوده شده بود و حالا خصوصیات یک ویروس را هم در خود داشت. (Gostev, 2006)

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: