دانلود پایان نامه :مدل سازی انتشار بدافزار در یک شبکه سیار

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

عنوان کامل پایان نامه :مدلسازی انتشار بدافزار در یک شبکه سیار

تکه هایی از این پایان نامه :

1-3-1-1 اولین بدافزار موبایل Cabir

همانگونه که در پیشگفتار تصریح گردید، اولین بدافزار که Cabir نام داشت، توسط سازندگانش برای یک شرکت امنیتی ارسال گردید.  (Fowler, 2004)در واقع این بدافزار برای اثبات امکان آلوده‌سازی طراحی و پیاده‌سازی شده بود.  (Piercy, 2004)(اگرچه بعدها کد این بدافزار توسط خرابکاران فضای مجازی مورد سواستفاده قرار گرفت. آنها از کد این بدافزار برای حمل تروجان های خود بهره بردند. (Leavitt N. , April 2005))

اولین بدافزار موبایل علاوه بر تازگی در نوع بستر مورد حمله (سیستم عامل تلفن های همراه)، شیوه تازه و بدیعی را برای آلوده‌سازی و گسترش خود پیش گرفته بود. یک شیوه آلوده‌سازی مجاورتی؛ علت آن بود که این بدافزار رسانه‌ ارتباطی کوتاه‌ برد بلوتوث را برای گسترش خود انتخاب کرده بود. در چنین انتشاری لازم می باشد دستگاه آلوده در برد رادیویی مناسب قربانی خود قرار گیرد. (Shih, 2008)و  (Ghallali, Mohamed, Driss El Ouadghiri, Mohammad Essaaidi, and Mohamed Boulmalf, 2011) این شیوه انتقال آلودگی مشابه بیماری های واگیردار انسانی می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

(Valler, Nicholas;Prakash, B.; Hanghang Tong;Faloutsos, Michalis ; Faloutsos, Christos , 2011) و (Rhodes, C. J.; Nekovee, M., 2008)

انتخاب سیستم‌عامل Symbian در آن مقطع زمانی یک انتخاب هوشمندانه بود. غلبه این سیستم‌عامل و محبوبیت آن به لطف موفقیت شرکت Nokia در فروش دستگاه های تلفن همراه هوشمند حاصل گردید، آن را به طعمه مناسبی تبدیل ساخت.

طبق یک قاعده کلی سه عامل عمده در گسترش یک آلودگی بر یک بستر خاص تأثیر دارد که در مورد Symbian هر سه عامل در این مقطع زمانی دسترس بود. این قاعده کلی می گوید:

” اگر بستر مورد حمله محبوب باشد، ابزارهای توسعه نرم افزاری در آن بستر مهیا باشد و در نهایت آسیب پذیری‌ها و نقاط ضعفی در آن بستر موجود باشد؛ در این حالت نشر و گسترش آلودگی بر آن بستر بسیار محتمل می باشد.” (Gostev, 2006)

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: