مقاله فارسی رایگان دانلود پایان نامه تعیین مولفه کارمندیابی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 

عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر اندازه در نظر داشتن اقدامات مدیریت منابع انسانی در ارتقاء عملکرد تعاونیهای تولید کشاورزی استان گیلان

          تغییر محسوس در اصطلاح­شناسی[1] مدیریت منابع انسانی

این مفهوم در اصل یک مفهوم آمریکایی می باشد. کتب و مقالات اوایل دهه 1970، مدیریت منابع انسانی را جایگزینی برای مدیریت پرسنلی در نظر گرفته و تغییر در محدوده­های کارکرد، اهداف و ماهیت آن را تبیین داده­اند. در مدیریت منابع انسانی، بر تلفیق برنامه ریزی منابع انسانی با استراتژی سازمان تأکید می­گردد که این مسئله بیانگر یک تغییر بنیادی در مدل قدیمی­تر مدیریت پرسنلی می باشد که بوراک و اسمیت[2] (1977) اظهار کرده­اند، و همانند تیلوریسم، با کنترل، کارایی، هزینه کم و محدودسازی تضادها مشخص می­شوند؛ اگرچه، همان­گونه که مطالعه منابع علمی نشان می­دهد، اشتباه می باشد که فکر کنیم با رخ دادن یک انتقالی، مدیریت منابع انسانی جایگزین مدیریت پرسنلی می­گردد و ناهماهنگی آشکاری در معانی این دو اصطلاح بروز می­کند. در متن، هر دو مورد، همگرا هستند و به عنوان مدیریت منابع انسانی و پرسنلی نامگذاری می­شوند.

فولکز و لیورنش[3] در سال 1982 تحت عنوان مدیریت منابع انسانی به عبارت­ها و اصطلاحات مختلف در منابع علمی استناد می­کنند و نشان می­دهند که این مفاهیم به صورت مترادف بهره گیری می­شوند و هیچ تفاوت عمده­ای در معنای آن دو وجود ندارد. هم­چنین در معانی ظاهری این دو مفهوم که در بخش قبلی اظهار گردید، گرایشی به ارتباط آگاهانه کارکرد مدیریت پرسنلی با تأثیر صفی در مواردی از مسئولیت­های مشترکشان با مدیریت منابع انسانی هست. تا اواسط دهه 1980، عبارت مدیریت پرسنلی، کمتر متداول بود. کلات، موردیگ و شوستر[4] (1985) در متنی با عنوان مدیریت منابع انسانی، مفهومشان را برای تحت پوشش قرار دادن کلیه فعالیت­های مدیران صف و نیز مدیران پرسنلی تعریف می­کنند. فیشر، شونفلت و شاو[5] (1990) در متنی با عنوان مدیریت منابع انسانی، همان نظرها را تکرار کردند. مدیران منابع انسانی با مدیران صف دارای مشارکتی ارزشمند هستند که با کوشش­های ترکیبی­شان، به تحقق اهداف سازمانی کمک می­کنند؛ اگرچه در مطالعه چنین متونی در می­یابیم که آنها دارای یک فصل درمورد مدیریت استراتژیک منابع انسانی هستند که در آن از یک مدل برنامه ریزی عقلایی برای تدوین و اجرا بهره گیری می­کنند. اما این متون درمورد اقدامات منابع انسانی، موضوعات استراتژیک و استراتژی­های سازمان­های بزرگ بحث می­کنند (ابطحی و همکاران، 1386: 47).

 

 

سیر تحول مدیریت منابع انسانی و اهمیت و تأثیر آن در سازمان

در گذشته به منابع انسانی به عنوان وظیفه­ای ستادی نگریسته می­گردید و اهمیت کمتری از فعالیت­های صفی (مثل تولید و امور مالی) داشت، اما امروزه به منابع انسانی به مثابه قلب تپنده و عامل اصلی جهت کسب مزیت رقابتی پایدار و موفقیت سازمان نگریسته می­گردد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

[1] . Terminology

[2] . Burack & Smith

[3] . Foulkes & Livernash

[4] . Klatt, Murdick & Schuster

[5] . Fisher, Schoenfeldt & Shaw

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

مطالعه سنجش اقدامات مدیریت منابع انسانی در ارتقاء عملکرد تعاونیهای تولید کشاورزی استان گیلان

اهداف ویژه:

  1. سنجش تاثیر مولفه کارمندیابی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  2. سنجش تاثیر مولفه آموزش و بالندگی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  3. سنجش تاثیر مولفه ارزیابی عملکرد بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  4. سنجش تاثیر مولفه جبران خدمات بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  5. سنجش تاثیر مولفه بهداشت و ایمنی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تأثیر اندازه در نظر داشتن اقدامات مدیریت منابع انسانی در ارتقاء عملکرد تعاونیهای تولید کشاورزی استان گیلان  با فرمت ورد