دانلود پایان نامه تعیین مولفه بهداشت و ایمنی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 

عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر اندازه در نظر داشتن اقدامات مدیریت منابع انسانی در ارتقاء عملکرد تعاونیهای تولید کشاورزی استان گیلان

آموزش نیروی انسانی در ایران 

در کشور ما اگر چه آموزش به شیوه “استاد – شاگردی” از گذشته وجود داشت، اما آموزش نیروی انسانی به شیوه جدید و به صورت مؤسسه‌ای تا اواسط دهه 1310 مطرح نبوده می باشد. هر چند در اوایل این دهه و اواخر دهه قبل از آن، آموزش نیروی انسانی به گونه پراکنده، آغاز گشته بود. بر اساس اطلاعات موجود در سال 1314 در راه آهن، مرکزی تحت عنوان “هنرستان فنی راه آهن” تأسیس گردید و سپس در سال 1318 آموزشگاهی در وزارت پست و تلگراف آغاز به کار نمود. این طریقه با تأسیس مراکز آموزش در شرکت ملی نفت، بانک کشاورزی و سایر مؤسسات و سازمان‌ها دنبال گردید و سپس در گمرک و وزارت دارایی نیز کلاس هایی به مقصود آموزش کارکنان صورت گرفت و کلاس‌هایی تشکیل گردید (صفری 1357، 4). از سال 1327 بزنامه‌های آموزش کارکنان جزء طرح های دولت قرار گرفت و دوره‌های آموزشی چندی به اجرا درآمد و وزارتخانه‌های مختلف با در نظر داشتن نیازهای خود اقدام به اجرای دوره‌های آموزشی گوناگون نمودند (ابطحی، 1368، 14).

به گونه کلی تدوین بزنامه‌های آموزشی با اصول منظم و صحیح و به گونه مداوم برای کارکنان سازمان‌های اداری از زمان تأسیس شورای عالی اداری کشور یعنی سال 1342 آغاز گردید. تا این زمان اگر چه کوشش‌ها در جهت آموزش کارکنان کم کم نضج می‌گرفت اما از هماهنگی و انسجام کافی برخوردار نبود. هماهنگی و سازمان یافتگی امر آموزش همگام با قانون جدید استخدام کشوری در سال 1345 به منصه ظهور رسید. از این زمان به بعد کوشش های گسترده‌ای در سازمان‌های دولتی و خصوصی برای آموزش کارکنان صورت گرفت، به طوری که امروز در اکثر سازمان‌ها، بخش های ویژه ای در امر آموزش کارکنان فعالیت می‌کنند (صفری، 1357، 5-4).

فواید آموزش

آموزش تنها وسیله همگام بودن با تغییرات سریع سازمان در شئون مختلف می باشد. بعلاوه مسئولیت پذیری بیشتر از طرف کارکنان در نتیجه ایجاد بهبودی در امر نظارت و سرپرستی به وسیله آموزش میسر می گردد. و بدین طریق وسیله دستیابی سازمان به اهداف خود در بالاترین حد کارایی قرار می گیرد (عسگریان،1370، 56). فواید آموزش در سازمان­ها، تنها به کار کنان محدود نمی گردد، و می­توان با در نظر گرفتن آموزش­های لازم برای رده­های مختلف سازمان مانند کارکنان، مدیران و حتی مشتریان و افراد خارج از سازمان، جهت تحقق اهداف مورد نظر برنامه ریزی نمود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

مطالعه سنجش اقدامات مدیریت منابع انسانی در ارتقاء عملکرد تعاونیهای تولید کشاورزی استان گیلان

اهداف ویژه:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  1. سنجش تاثیر مولفه کارمندیابی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  2. سنجش تاثیر مولفه آموزش و بالندگی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  3. سنجش تاثیر مولفه ارزیابی عملکرد بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  4. سنجش تاثیر مولفه جبران خدمات بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان
  5. سنجش تاثیر مولفه بهداشت و ایمنی بر عملکرد تعاونی­های تولید کشاورزی استان گیلان

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تأثیر اندازه در نظر داشتن اقدامات مدیریت منابع انسانی در ارتقاء عملکرد تعاونیهای تولید کشاورزی استان گیلان  با فرمت ورد