استامینوفن و تاثیر آن روی احساسات و عواطف مصرف کنندگان | اطلاعات دارویی

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

 

 استامینوفن چه آسیبایی واسه سلامتی ما داره باعث چه نوع تغییراتی داخلی در بدن ما می شه محققین تازگیا متوجه آسیبای این دارو بر احساسات افراد مصرف کننده شدن

یافته های تحقیقات یکی از مؤسسات بهداشتی آمریکا ثابت کرده که مصرف استامینوفن به عنوان ماده اصلی قرصای ضد درد، علاوه بر کاهش دردهای جسمی، توانایی همدردی با بقیه رو هم در آدما کم می کنه.

«دومینیک میشکووسکی» پژوهشگر انستیتوی ملی بهداشت آمریکا روز سه شنبه با منتشر کردن گزارشی نوشته: وقتی که افراد واسه کاهش دردهای جسمی خود از داروهای شامل استامینوفن استفاده می کنن، توانایی و حس همدردی با بقیه رو هم از دست میدن.

در این گزارش تحقیقاتی اومده که محققان انستیتوی نامبرده در جریان این تحقیقات تقریبا ۸۰ دانشجو رو مجبور به خوندن اخبار ناگواری مثل فرورفتن تیغه یه چاقو در استخون یه فرد و یا مرگ پدر یا عزیزان کس دیگه ای کرده و به بررسی واکنشای اونا پرداخته ان.

بر همین پایه، عکس العمل احساسی اون دسته از کسائی که در زمان برخورد با این اخبار از ماده استامینوفن استفاده کردن در قیاس با آنایی که از شبه داروها یا داروهای ظاهری استفاده کردن، نسبت به درد و رنج بقیه در زمان وقوع این اتفاقات، ناچیز تر بوده.

میشکووسکی نوشته که در آزمایش دیگری ۱۱۴ دانشجوی دیگه در برابر صداهای ناخوشایند و گوشخراش قرار گرفتن و نتیجه آزمایش نشون داده که اندازه گوشخراش بودن این صداها واسه مصرف کنندگان استامینوفن بسیار کمتر از مصرف کنندگان شبه داروها بوده.

در گزارش این مؤسسه هم اینکه اومده که استامینوفن به عنوان ماده اصلی که در ۶۰۰ داروی جور واجور مورد استفاده قرار گرفته، در آمریکا بیشتر از هر داروی دیگری مورد مصرف داره و بیشتر از ۲۳ درصد افراد بالغ آمریکایی هر هفته اونو مصرف می کنن.

بالدوین ایشون یکی دیگه از محققان این مؤسسه با اشاره به اهمیت توان همدردی میان آدما و نقش مؤثر اون در بهتر شدن روابط اجتماعی، نسبت به اثرات سوء مصرف استامینوفن در روابط میان مردم آمریکا اخطار جدی داده.

در این گزارش تحقیقاتی اشاره شده که براساس تحقیقات قبلی، وقوع اتفاقات ناخوشایند در بقیه در حالت عادی تو ذهن و مغز کسائی که ناظر اونا هستن همون تأثیراتی رو می ذارن که در زمان تجربه مستقیم، این اتفاقات تو ذهن اونا گذاشته شده.

ایرنا

.

منبع : hidoctor.ir