استامینوفن و این آسیب های مغزی | اطلاعات دارویی

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

میدونستین مصرف افراطی و غیر اصولی داروی استامینوفن اثرات مضر زیادی واسه سلامتی تون داره و موجب افزایش خطر خطا در مغز می شه بهتره در مورد مصرف داروهیا شامل استامینوفن بیشتر مراقب باشین

گروهی از کارشناسان کانادایی اعلام داشتن: داروی استامینوفن می تونه مانع خطایابی در مغز شه.

استامینوفن از مسکنای پرمصرف و موثر هستش اما محققان دانشگاه تورنتو و بریتیش کلمبیا فکر می کنن این دارو می تونه خطایابی در مغز رو دچار مشکل کنه.

این اولین مطالعه در بخش عصب شناختیه که نشون میدن چیجوری این مسکن می تونه مانع از اون شه تا مغز از شناسایی خطاها باز بمونه.

«دان راندلس» یکی از کارشناسان این مطالعه گفت: در بررسی خود به طور کامل فهمیدیم چیجوری داروی استامینوفن بر مغز تاثیر میذاره. در حالیکه تحقیقات رفتاری در مورد اثرات استامینوفن انجام گرفته به دنبال اون هستیم تا فهمیده از نظر عصب شناختی چه اتفاقی اتفاق می افته.

کارشناسان کانادایی در بررسی خود ۶۰ نفر رو در دو گروه تقسیم بندی کردن. از اونا درخواست شد با دیدن حرف F دکمه مورد نظر رو فشار داده و در صورت مشاهده حرف E اقدامی نکنن. هم اینکه فعالیت الکتریکی در مغز شرکت کنندگان محاسبه شد.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، هم اینکه به شرکت کنندگان یه گروه، ۱۰۰۰ میلی گرم استامینوفن داده شد. یافته ها به دست اومده نشون داد در واقع با مصرف این مسکن، باخبر شدن از خطا با مشکل روبرو می شه.

ایسنا،

.

منبع : hidoctor.ir