استامینوفن طبیعی برای تسکین درد | طب ایرانی

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

با نعنا کرم روده رو از بین ببرین

استامینوفن طبیعی واسه آرامش درد

این گیاه از نظر طب سنتی ایرونی، طبعی گرم و خشک داره. نعنا عضلات معده رو آرامش میده و روند جریان صفرا؛ که بدن واسه هضم چربی به اون نیاز داره رو بهتر کنه. در نتیجه،غذا از راه معده به سرعت عبور و به رفع خیلی از بیماریای هاضمه کمک می کنه.

 

استامینوفن طبیعی واسه آرامش درد

بعضی می گن که تشخیص اولین زمان کشت نعنا نشدنی بوده چراکه این گیاه به شکل وحشی، در طبیعت رشد کرده. گذشته نعنا پر از افسانه های باستانیه. در عهد عتیق در شهر آتن ،رسم بر این بود که هر عضوی از بدن رو به عطر یه گیاه خاص آغشته کنن، نعناع معمولا به عنوان بویی در بازوها استفاده می شد.

اگه شما احساس اضطراب، افسردگی یا خستگی می کنین،نعناع و اسانس جدا شده از اون،واسه رفع این مشکلات،کمک کننده س. هم اینکه ریختن چند قطره از اسانس نعنا یا روغن نعنا روی بالش خود درهنگام خواب شبونه به شما آرامش میده.

در قرن ۱۴ نسخه های اولیه از خمیر دندون یافت شد که در اونا از نعنا واسه سفید کردن دندون استفاده شده. ملایم ترین شکلای جور واجور این گیاه، نوع بومى ایرانه که در شمال و مرکز کشور مى روید و اون رو به عنوان سبزى هاى خوردنى مى فروشند. قسمت مورد استفاده نعنا،برگ و شاخه هاى گلدار اون هستش که از اونا عرق نعنا و اسانس نعنا مى گیرند.
این گیاه از نظر طب سنتی ایرونی، طبعی گرم و خشک داره. نعنا عضلات معده رو آرامش میده و روند جریان صفرا؛ که بدن واسه هضم چربی به اون نیاز داره رو بهتر کنه. در نتیجه،غذا از راه معده به سرعت عبور و به رفع خیلی از بیماریای هاضمه کمک می کنه.
نعناع کرمای روده و معده رو نابود می کنه. در صورت تغییر مزاج، اسپاسم یا دل درد از دم کرده نعناع با نبات و واسه رفع سکسکه از برگ نعنا استفاده می شه. هم اینکه خوردن نعناع واسه رفع بوی بد دهن همراه با غذا، موثره.
تحقیقات نشون داده که توانایی روغن نعناع در آروم ساختن عضلات و آرامش سر درد حیرت آوره. مالیدن تنتور روغن نعناع که از ترکیب روغن نعنا و الکل دانه خالص اون به دست میاد، روی پیشونی می تونه به اندازه مصرف دو قرص استامینوفن کارساز باشه. هم اینکه دم کرده این گیاه دارویی واسه افراد گرفتار به میگرن خوبه.
نعنا یه محرک طبیعی واسه مغز و بهبود کارکرد اون هستش. اگه شما احساس اضطراب، افسردگی یا خستگی می کنین،نعناع و اسانس جدا شده از اون،واسه رفع این مشکلات،کمک کننده س. هم اینکه ریختن چند قطره از اسانس نعنا یا روغن نعنا روی بالش خود درهنگام خواب شبونه به شما آرامش میده.
اگه از مریضی روماتیسم، آرتروز یا درد سیاتیک رنج می برید، از روغن نعناع استفاده کنین. این روغن دارای خواص ضد ویروسی قویه که می تونه با ویروسهای عامل آنفلونزا، اوریون، عفونتهای مخمری، سینوزیت، گلودرد، التهاب به وجود اومده به وسیله سرماخوردگیها و التهاب آلت تناسلی به وجود اومده به وسیله تب خال، مقابله و اونا رو از پای درآورد.
نعنا کبد رو تمیز، صفرا رو رقیق و کلسترول خون رو کم می کنه. براساس تحقیقات انجام شده، این گیاه دارویی واسه درمان ناتوانیای جنسی مردان و زنان و مشکلات ناباروری بانوان موثره. علاوه بر این،نعنا کاربرده های صنعتی زیادی در مواد غذایی مانند بستنی، شکلات، مشروبات غیر الکلی، لوازم آرایشی و بهداشتی، دارو، اسپری و خوشبوکننده دهن داره.
درضمن به عنوان چاشنی و یه گیاه تزئینی درآماده سازی غذاها در آشپزی در سراسر جهان استفاده می شه.نوشیدنیا وغذاهای شامل نعناع در خنک کردن بدن در تابستون موثره.
مواردی که در مصرف نعنا باید مورد توجه قرار بگیره
اسانس نعنا رو نباید به مقدار زیاد به کودکان و نوزادان خوراند، چون روی حرکات تنفسی و قلب اثر گذاشته و ممکنه خطرناک باشه. چای نعنا معمولا بی خطره اما مادران باردار و شیرده باید این نوع چای رو کمتر بنوشن.
روغن این گیاه رو نباید به صورت نوزادان و کودکان مالید. اگه اسانس نعنا به مقدار زیاد مصرف شه، فشار خون رو بالا برده و موجب حالت تهوع، استفراغ و درد معده می شه و حرکات دودی معده رو نابود می کنه. نعناع با تموم فوایدی که داره، اگه زیاد مصرف شه سیستم گوارشی رو تحریک می کنه.پس اگه شما روزی دو تا سه فنجون دم کرده نعنا می خورین، بهتره بعد از دو هفته نوشیدن، چند روزی مصرف اونو قطع کرده و بعد شروع کنین.


.

منبع : tebyan.net