اسباب بازی مناسب کودک باید چه ویزگی هایی داشته باشد؟ | بیماری

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

: پربیننده ترین هـا

همایونیان در جواب به سوال یکی از شهروندان درباره ملاکای انتخاب اسباب بازی واسه کودکان، گفت: موقع انتخاب اسباب بازی باید سن و نیاز کودک رو در نظر گرفت. بر این پایه لزومی واسه جفت و جور اسباب بازیای گران و زینتی بدون توجه به کارایی اونا موجود نیس چون که چیزی که در بازی کودکان مهمه وقتیه که والدین اونا واسه بازی با فرزندان خود اختصاص میدن نه قیمت اسباب بازی.

اسباب بازی مناسب چه ویژگیایی داره؟

ایشون اضافه کرد: والدین می تونن با تیکهای پارچه توپ درست کرده و با کودک خود بازی کنن و از این روش علاوه بر سلامت جسمی و جنب و جوش کودک خلاقیت اونو هم تقویت کنن.

مضرات بازی با گوشی موبایل گوشی موبایل و رایانه

این متخصص بخش بهداشت روان گفت: والدین به شکل بازی می تونن علاوه بر رشد خلاقیت کودک خود رو از نظر جسمی در وضعیت سالمی نگه دارن. بازی با گوشی موبایل، تبلت، رایانه و وسیله دیجیتال از رشد حرکتی کودک کم می کنه و علاوه بر مشکلات بینایی و اسکلتی موجب زیاد شدن وزن اون می شه.

این روانشناس کودک ادامه داد: بازی می تونه در افزایش اعتماد به نفس کودک هم مؤثر باشه والدین واسه این مهم باید اجازه بدن تا کودک هم بعضی وقتا برنده بازی باشه اما نباید به شکلی رفتار کنن که کودک بدون تلاش به برد برسه.

بر این پایه بهتره یه بار والدین برنده شن، یه بار کودک و بعد کودک با تلاش خود به برد برسه. این موجب می شه تا واسه پیروزی تلاش کنه و مزه برنده شدن رو بچشد.

موقع بازی کودک رو نترسونین

ایشون اضافه کرد: بعضی وقتا باید به کودک اجازه داد تا بازی و اسباب بازی رو انتخاب کنه منتهی نباید این نکته رو از یاد برد که والدین باید از دادن اسباب بازیای تیز و برنده و پرخطر به کودکان کم سن بپرهیزند و موقع بازی کودک رو نترسونه. هم اینکه تشویق و راهنمایی می تونه در افزایش اعتماد به نفس کودک مؤثر باشه.

بازی مناسب خشونت کودک رو کم می کنه

این متخصص بخش بهداشت روان گفت: یکی از اهدافی که میشه در بازی با کودکان دنبال کرد حذف بعضی ویژگیای منفی مانند خشونت و افزایش اعتماد به نفس کودکه پیشنهاد می شه والدین اول از اسباب بازیای ساده استفاده کنن تا کودک طعم برنده شدن رو چشیده و ترس اون از بازی بریزه بعد با اسباب بازیای سخت تر بازی کنه تا مهارت اون پیشرفت یابد.

منبع: پرسیار

.

منبع :