اسانس موجود در چای عطری چه عوارضی دارد | تغذیه سالم

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

اسانس موجود در چای عطری چه عوارضی داره

تغذیه

مصرف چای از زمانای قدیم در میان ما ایرانیا عادی بوده . مردم ما علاقه خاصی به این نوشیدنی داشتن اما بعضی به مصرف چای عطردار تمایل دارن و دوست دارن از این نوع چای استفاده کنن اما با در نظر گرفتن شیمیایی بودن اسانسایی که درون این چایا هست بهتره از مصرف اونا دوری کنین چای ایرونی سالم بهترین نوع چای در دنیاس.

رسول دیناروند اضافه کرد: طی چند دهه گذشته به صورت برنامه ریزی شده، ذائقه مردم به سمت مواد ناسالم هدایت شده مثلا در مورد چای ذائقه مردم رو به سمت چایای خارجی طعم دار و عطری هدایت کردن و بیشتر مردم دیگه چایای عادی و سالم رو مصرف نمی کنن.

ایشون گفت: این اتفاق واسه خیلی از اجناس غذایی دیگه هم افتاده طوری که خیلی از مردم تمایل بیشتری دارن تا اجناس غذایی که رنگ، اسانس،نمک یا شکر بیشتری دارن، مصرف کنن.

رئیس سازمان غذا و دارو اضافه کرد: در مورد چای هم بدیش اینه بیشتر از ۸۰ درصد مصرف مردم از چایای دارای اسانسای شیمیایی و طعم دار خارجیه و بخش کلی چای تولید داخل مصرف نمی شه و پس از یه مدت از بین رفته و به چای سنواتی فاسد و تاریخ گذشته تبدیل می شه که دیگه کاربردی واسه تولید نوشیدنی واسه آدم نداره.

ایشون گفت: اصلاح ذائقه مردم کار بسیار سختیه و با یه برنامه یه روزه، یه شبه یا یکساله شدنی نیس اما وزارت بهداشت برنامه هایی داره تا کم کم و یه برنامه چند ساله با اصلاحاتی که در صنعت غذا انجام میده، ذائقه مردم رو به سمت مواد غذایی سالم تر هدایت کنه.

مسئله چایای فاسد سنواتی در سالهای گذشته یکی از مباحث بحث برانگیز بوده.چون به دلیل نبود بازار مناسب واسه چای ایرونی، بعضی وقتا این چایا بین هفت تا ۱۶ سال در انبارها می موندن و فاسد می شدن و در بعضی گزارشها تا بیشتر از ۲۰۰ هزار تن چای سنواتی در انبارهای شمال کشور برآورد شده. حتی به گفته رئیس اتحادیه چایکاران کشور در مواردی، بعضی از چایای سنواتی و فاسد از کشور خارج شده و با بسته بندی چای خارجی دوباره وارد بازار کشور شده که آسیب بزرگی به چای ایرونی زده.

سازمان غذا و دارو قبل از این اعلام کرده بود که مدت زمان قابل قبول واسه به کار گیری چای به عنوان نوشیدنی بیشترین حد سه ساله و بعد از اون نباید به عنوان نوشیدنی چای و استفاده انسانی ازش استفاده شه.

به خاطر همین دولت یازدهم در مصوبه ای که تیر امسال به تصویب رسید،قرار بر این شد که همه موجودی چای سنواتی با در نظر گرفتن گذشت سه سال از تاریخ تولیدشون توانایی مصرف انسانی نداشته باشه و باید فقط واسه صادرات و از راه مزایده به عنوان مصرف صنعتی در قسمتای جور واجور به فروش برسه.

در این مصوبه تاکید شده: خریداران چای سنواتی معتقد می شه با نظارت نمایندگان سازمان ملی استاندارد ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان غذا و دارو نسبت به بسته بندی و مهر و موم (پلمپ) چای سنواتی در داخل انبارها و حمل مستقیم اونا به گمرکات مرزی واسه خروج از کشور و صادرات دست به کار شن و مراقبت لازم رو واسه جلوگیری از برگشت دوباره این چای به داخل کشور بکنن.

.

منبع :