اسامی لواشک ها و زغال اخته های تقلبی اعلام شد | تغذیه سالم

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

اسامی لواشکا و زغال اختهای تقلبی اعلام شد

سازمان غذا و دارو اسامی بعضی واحدهای تولیدی تنقلات ترش مثل شکلای جور واجور لواشک و زغال اخته رو که به دلیل جعل و نبود دارا بودن اسناد بهداشتی، غیرمجاز شناخته شدن رو اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: اسامی لواشکا و زغال اختهای تقلبی اعلام شد

به گزارش خبرگزاری فارس، واحدهای تولیدی مواد غذایی که نام شون در زیر میاد به دلیل جعل و یا نبود دارا بودن اسناد بهداشتی اداره کل فراوردهای غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز شناخته می شن.

پیرو این اطلاعیه شکلای جور واجور میوه های فراوری شده لواشک با نام تجاری کاوشکران شکوه سبز، لواشک میوه ای با نام تجاری دادلی، لواشک زرد آلو و آلبالوی شرکت شهد دانه خوی با نام تجاری ترش آلان و لواشک رولی با نام تجاری ترشان، غیر مجاز و تقلبی هستن.

به گفته پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، هم اینکه آلوچه و برگه تولیدی شرکت زرین ترش با نام تجاری زرین ترش، لواشک با اسمای تجاری ملیس، چلچله، باغشان امید، گل بین ، سانا، پاک گل و پایلا، لواشک نی دار با نام تجاری پرهام، آلوچه تولیدی ملک زاده با نام تجاری دلتا، آلوچه فراوری شده با اسمای تجاری ارغوان و تک ستاره و لواشک لوله ای با نام تجاری ستاره ماهان رو اجناس تقلبی و غیرمجاز معرفی کرد.

سازمان غذا و دارو با نام بردن از زغال اخته صنایع غذای هانی ترش با نام تجاری هانی ترش، آلوچه و زغال اخته با نام تجاری الوسان به عنوان دیگه اجناس غیرمجاز، از کسائی که اجناس نامبرده رو در سطح عرضه میبینن خواست روابط عمومی سازمان غذا و دارو، معاونتای غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور یا نیروی انتظامی رو باخبر کنن تا نسبت به جمع آوری اونا اقدام ات لازم انجام بشه.

.

منبع :