خانه » برترین خبرهای روز » کشف اشیاء عتیقه 6000ساله در کرمان

اطلاعیه سایت

کشف اشیاء عتیقه 6000ساله در کرمان

کشف اشیاء عتیقه 6000ساله در کرمان

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

جدیدترین و پربیننده ترین اخبار امروز

خبر جدید امروز

اخبار مهم و جدید و پربازدید امروز


خبرگزاری مهر: سردار رضا بنی‌اسدی‌فر ظهر دوشنبه در کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری مسئله قاچاق برای کشور خطرناک است و مبارزه کارآمد با قاچاق می تواند یکی از خدمات بزرگ محسوب شود.

وی با اشاره به اینکه گسترش پدیده قاچاق تاثیر مخرب و خطرناکی بر تجارت، سرمایه گذاری و اشتغال دارد، گفت: دستگاه‌های متولی باید اقدامات بازدارنده و پیشگیرانه لازم را با جدیت تمام و تعامل و همپوشانی در این زمینه انجام دهند.

سردار بنی اسدی با بیان اینکه  فرماندهی انتظامی به عنوان خاکریز اول برخورد با جرایم اجتماعی و مقابله با ورود کالای قاچاق به استان کرمان است، گفت: شهرستان‌هایی که به عنوان پیشانی قاچاق کالا در استان کرمان شناخته شده اند را برای مبارزه با قاچاق کالا متناسب با توان مجهز کرده‌ایم و توانسته اند اقدامات موثری را که رو به رشد بوده است در سال جاری انجام دهند.

وی بیان کرد: اعتقاد ما بر این است که کانون های قاچاق کالا را باید در سرمنشاء دنبال و کنترل کرد و اگر اقدامات بازدارنده و مقابله ای را در مرزهای  ورودی آبی و خاکی کشور متمرکز کنیم مطمئنا موفق تر عمل خواهیم کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: دو قطعه عتیقه شش هزار ساله به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان و اشیای خارجی فاقد اسناد و مدارک به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان، ۷۰۸ راس دام خارج از شبکه دامپزشکی، ۲۵ نفر شتر قاچاق، ۱۰۰ دستگاه لوازم خانگی به ارزش ۱۱۰ میلیون تومان، ۱۲۰ هزار لیتر سوخت قاچاق و کشف ۲۳ تن پوشاک قاچاق به ارزش سه میلیارد تومان از جمله کشفیات در استان کرمان بوده است.

وی همچنین افزود: ۴۰۰ میلیون تومان لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق و ۱۰۰ دستگاه انواع لوازم خانگی، ۱۲۰ لیتر فرآورده های نفتی مشکوک به قاچاق، ۲۳ تن پوشاک قاچاق در سیرجان و ۵۶ قبضه سلاح شکاری در استان کرمان  در سال جاری کشف و ضبط شده است.

سردار بنی اسدی از کشف اشیاء عتیقه دارای سابقه شش هزار ساله در شهرستان کرمان خبر داد و گفت: یک دستگاه تریلر حامل لوازم تزئینی منزل به ارزش ۲۷۰ میلیون تومان نیز در سیرجان توقیف شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان افزود: در سال گذشته ۳۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه در استان کرمان بوده که امسال تاکنون این عدد بیش از ۵۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

در صورت نارضایتی صاحب اثر مطلب حدف خواهد شد.


بهترین مطالب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز - سئو و بهینه سازی : مهدی جباری (نکا)