سایتی متفاوت با همه ی سایت های ایرانی | بروزترین مطالب روز دنیا
خانه » برترین خبرهای روز » ورود گردشگران به ابیانه ممنوع شد

اطلاعیه سایت

ورود گردشگران به ابیانه ممنوع شد

ورود گردشگران به ابیانه ممنوع شد

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

جدیدترین و پربیننده ترین اخبار امروز

خبر جدید امروز

اخبار مهم و جدید و پربازدید امروز


خبرگزاری مهر: محمد عادلی دهیار ابیانه آیین های عزاداری ایام تاسوعا و عاشورا را آیین هایی ماندگار دانست و گفت:خوشبختانه تاکنون این مراسم دستخوش هیچگونه تغییر وتحولی قرارنگرفته است. البته ممکن است تغییراتی در آیین‌هایی نظیر سینه‌زنی و زنجیرزنی رخ داده باشد ولی آیین های سنتی همچنان به قوت خود باقی است.

عادلی افزود: عوامل مختلفی در کمرنگ شدن مراسم عزاداری موثر است ودر ابیانه نیز وجود گردشگر واز هم گسیختگی ساکنین و غیر ساکنین می‌تواند در تحریف این مراسم تاثیرگذار باشد. ولی با توجه به تمهیداتی که درنظرگرفتیم تلاش شده است که این آیین ها بی کم وکاست به قوت خود باقی بماند.

وی گفت: در این ایام فقط افراد خاص نظیر خبرنگاران و جامعه شناسان و محققان می توانند وارد ابیانه شوند چراکه این روستا در ایام محرم ظرفیت و گنجایش پذیرش گردشگر را ندارد و هجوم گردشگران موجب تحریف آیین‌های آن می شود.

به گفته عادلی مراسمی چون «نخل گردانی»، «جغجغه زنی»، «شده برداری» و «طلوع» که بیش از ۳۰۰الی ۵۰۰ سال قدمت دارد جزو مراسم این روستاست که تاکنون به قوت خود باقی مانده است حتی هیچ تغییری در نوحه های آن نیز بوجود نیامده است.

در صورت نارضایتی صاحب اثر مطلب حدف خواهد شد.


بهترین مطالب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز - سئو و بهینه سازی : مهدی جباری (نکا)