خانه » دسته‌بندی نشده » شهادت امام زین العابدین | متن و تحقیق و بیوگرافی امام

اطلاعیه سایت

شهادت امام زین العابدین | متن و تحقیق و بیوگرافی امام

شهادت امام زین العابدین | متن و تحقیق و بیوگرافی امام

شهادت امام زین العابدین | متن و تحقیق و بیوگرافی امام

شهادت امام زین العابدین | متن و تحقیق و بیوگرافی امام

شهادت امام زین العابدین | متن و تحقیق و بیوگرافی امام

شهادت امام زین العابدین | متن و تحقیق و بیوگرافی امام

شهادت اسوه تقوا

شهادت اسوه تقوی، شجاعت، کرامت، بزرگواری و تهجد، زینت پرستندگان و سیدساجدان و پیشوای عابدان، امام علی بن الحسین علیه السلام را به دوستداران آن حضرت و همه انسان های تسلیت می گوییم. امیدواریم با تلاش در راه آن حضرت پیروان شایسته ای برای آن امام همام باشیم.

مظهر تقوا و شجاعت

شهادت چهارمین ستاره درخشان آسمان ولایت و امامت، بزرگ مرد میدان صبر و مقاومت و مظهر تقوا و شجاعت، حضرت امام زین العابدین، سیدالساجدین علیه السلام ، بر شیعیان و همه کسانی که در راه اعتلای ارزش های انسانی و الهی، تحمل مشقت می کنند و رنج ها و دردها را برخود هموار می کنند تسلیت می گوییم و از روح بزرگ آن امام عظیم الشان طلب کمک می کنیم.

پیشوای عابدان

شهادت چهارمین برگزیده الهی، سلاله پاک پیامبر خدا صلی الله علیه و آله ، ذرّیه علی علیه السلام و زهرا علیهاالسلام و فرزند سیدالشهدا علیه السلام حضرت امام زین العابدین علیه السلام امام صابران و پیشوای عابدان را به شیعیان واقعی آن حضرت تسلیت می گوییم. و آرزو می کنیم همه ما در دنیا و آخرت جزو پیروان راستین آن بزرگوار به شمار آییم.

نمونه مردانگی و شجاعت

امروز مصادف با سالروز شهادت امام چهارم، بزرگ مرد میدان صبر و استقامت، نمونه مردانگی و شجاعت، اسوه خداجویان و پیشوای عبادت پیشگان، حضرت سیدالساجدین امام زین العابدین علی بن الحسین علیه السلام است. شهادت این امام مظلوم و بزرگوار را به شما و به همه رهپویان حق و حقیقت، تسلیت عرض می کنیم.

ستاره ای تابناک

امروزغمی بزرگ و جانکاه در خود نهفته دارد، روزی که در آن آزادگان و حق طلبان به سوگ مردی بزرگ از تبار رسولان و پیامبران و منادیان حق و عدالت نشستند و در رثای امامی مظلوم زانوی غم در بغل گرفتند و اشک ماتم ازدیدگان نشاندند. آری، آنان در عزای از دست دادن ستاره ای تابناک از منظومه ولایت و امامت، یعنی امام زین العابدین علی بن الحسین علیه السلام ، اندوهناک و غمناکند. ما نیز در سالروز شهادت آن امام همام به سوک می نشنیم و شهادت آن بزرگوار را به شما پیروان و شیعیان بزرگوار آن حضرت تسلیت می گوییم.

شهادت، میراث انبیاء

شهادت و مرگ در راه خدا، فوز عظیمی است که خداوند به صاحبان و برگزیدگان درگاهش عطا می کند. شهادت میراث بزرگ انبیا و الیا و صلحان است که در راه اعتلای حق و حقیقت به راحتی از جان خویش می گذرند و با شهادت خود شیوه پایداری در راه خدا و دفاع از راستی و عدالت را به دیگران می آموزند. در چنین روزی یکی از همان برگزیدگان خدا، یعنی امام زین العابدین علی بن الحسین علیه السلام ، سرانجام با مقاومت در برابر ظلم و بی عدالتی وحمایت از حق و عدالت، شهادت را برگزید و به ملکوت اعلی پیوست. شهادت این امام عزیز را به شما و همه پیروان مخلص آن حضرت تسلیت می گوییم.

سید الساجدین

در چنین روزی همهمه و اندوهی سترگ بر مدینه پیامبر حکمفرما بود. همه در تب و تاب از دست دادن فرزند عزیز پیامبر علیه السلام خویش، روز غم باری را سپری می کردند. آثار سوگ و ماتم از در و دیوار مدینه هویدا بود و غبار اندوه فضای مدینه را فرا گرفته بود. همه در عزای از دست دادن سیدالساجدین، امام زین العابدین علیه السلام ، به سوگ نشسته بودند و اشک ماتم از دیدگان فرو می نشاندند. امروز ما نیز غمناک و اندوهگین، سالروز شهادت آن امام بزرگوار را به شما دوستداران و شیعیان غم زده آن حضرت تعزیت می گوییم و امیدواریم همه ما پیروان راستینی برای آن حضرت باشیم.

الگوی عبادت

شهادت چهارمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت، حضرت امام زین العابدین علیه السلام ، الگوی عبادت و خداپرستی، سجاده نشین نیمه شب ها بر درگاه حضرت دوست و خلوت گزین بارگاه کبریایی، راز و نیاز کننده عاشقِ پیشگاه الهی و دلداده آستان آن یار یگانه، را به شما دوستداران، پیروان و عاشقان و عارفان آن حضرت تسلیت می گوییم. امید که همگی از یاران و شیعیان مخلص آن امام همام باشیم.

تجسم تقوا

امروز تقوی و پرهیزگاری، خویشتن داری، غلبه بر تمنیات نفسانی، خشیت الهی، خضوع در پیشگاه خداوندی و دیگر صفات پسندیده عزادار از دست دادنِ دارنده و نمونه عینی این صفات، حضرت سیدالساجدین، امام زین العابدین علی بن الحسین علیه السلام اند بزرگ مردی که واژگان از توصیف وجود آن بزرگوار ناتوانند. شهادت این تندیس پارسایی و آزادگی را به شما دوستداران و پیروان صِدّیق آن حضرت تسلیت عرض می کنیم.

شهادت امام زین العابدین علیه السلام

امام زین العابدین علیه السلام در شهر مدینه روز دوشنبه، دوازدهم محرم سال 95 ه. ق و در 57 با زهری که به دستور هشام بن عبدالملک به ایشان خوراندند به شهادت رسید و در قبرستان بقیع در کنار مرقد مطهر عموی بزگوارش، امام حسن مجتبی علیه السلام ، به خاک سپرده شد. امام در شب شهادت، فرزندان خود را گرد خویش فراخواندند و سفارش فرمودند: «از آرزوهای دور و دراز بپرهیزید که چه بسیار آرزومندان که به آرزوی خویش نرسیدند و چه بسیار مال اندوزان که از مال خویش استفاده نکردند».

امام زین العابدین علیه السلام در هنگام اقامه نماز

امام زین العابدین علیه السلام به هنگام نماز از خشیت الهی اندامش می لرزید و چهره اش دگرگون می شد. یکی از یاران حضرت علت این تغییر حالت ایشان را در هنگام نماز پرسید. حضرت در پاسخ فرمودند: مگر نمی دانی در برابر چه کسی قرار می گیریم؟ به راستی همان مقدار از نماز بنده پذیرفته است که حضور قلب داشته باشد و فرد خودش را واقعا در برابر خدا ببیند. آن شخص عرض کرد پس نمازهای ما باطل است و ما هلاک شده ایم. حضرت فرمودند: هرگز، خدا نمازهای نافله را برای جبران نمازهای ناقص بندگانش مقرر فرموده است.

فخر امام زین العابدین علیه السلام

در تاریخ آمده است چون اسیران کربلا به کوفه وارد شدند و کوفیان سخنان حضرت زینب(س) و جمعی از خاندان امام حسین علیه السلام را شنیدند، گریه و ناله سر دادند و زنان موهای خود را پریشان کردند. امام زین العابدین علیه السلام آن ها را ساکت کردند و در معرفی خود فرمودند: من پسر آنم که حرمتش را درهم شکستند و مال واموال او را غارت کردند و کسانش را اسیر کردند. من پسر آنم که او را کنار فرات سر بریدند، در حالی که نه به کسی ستم کرده و نه با کسی مکری به کار برده بود. من پسر آنم که او را از قفا سر بریدند و این برای من فخری بزرگ است.

آزمایش الهی از دیدگاه امام زین العابدین علیه السلام

پس از پایان دوره اسارت و بازگشت امام زین العابدین علیه السلام و کاروان خاندان پیامبر به مدینه، آن حضرت در آستانه ورود به شهر مدینه، طی خطبه بلندی خطاب به جمعیت استقبال کنندگان فرمودند: ای مردم، خداوند، تبارک و تعالی ـ که سپاس او را سَزد ـ ما را به مصایب بزرگ بیازمود. اباعبداللّه الحسین علیه السلام را کشتند، زنان و فرزندان او را اسیر کردند و سر او را در شهرها بر روی نیزه ها گرداندند و این مصیبتی بی مانند است.

کمک به نیازمندان

هنگامی که امام باقر علیه السلام ، امام زین العابدین علیه السلام را غسل می دادند، چشم اطرافیان به پینه ای که بر روی قسمتی از شانه های حضرت بودم افتاد. علت را از امام محمدباقر علیه السلام پرسیدند. آن حضرت در پاسخ فرمود: اینک که پدرم از دنیا رفته، علت آن را به شما می گویم. شبی نبود که پدرم با انبان غذا به درِ خانه های تهیدستان آبرومند نرود و پنهانی بین آنها غذا تقسیم نکند. از این کار حتی خاندان ایشان ـ به جز من ـ با خبر نبودند پدرم پیوسته می فرمود: صدقه پنهانی خشم پروردگار را فرو می نشاند، چنان که آب آتش را. طوری صدقه دهید که اگر با دست راست صدقه دادید، دست چپتان متوجه آن نشود.

راز و نیاز امام زین العابدین علیه السلام

شخصی می گوید وارد مسجدالحرام شدم. دیدم آقایی در کنار خانه خدا مشغول دعا و راز و نیاز است و اشک می ریزد. وقتی دقت کردم، دیدم او علی بن الحسین علیه السلام است. پیش رفتم و عرض کردم ای پسر رسول خدا، شما را سخت در سوز و گداز دیدم. در حالی که برای شما سه یز مایه امیدواری است و از بیم و نگرانی ایمن می سازد اول آن که پسر رسول خدا دوم آن که مشمول شفاعت جدت خواهی شد؛ سوم آن که رحمت خدا شامل حالت خواهد شد. حضرت در پاسخ فرمودند: اما پسر رسول خدا صلی الله علیه و آله بودن مرا ایمن نمی کند؛ چون خداوند در قرآن می فرماید: در روز قیامت پیوند و خویشی مطرح نیست. و نیز شفاعت جدم؛ زیرا خداوندمی فرماید: جز برای کسی که خدا رضایت دهد شفاعت نمی کنند.

و اما رحمت پروردگار که خود در قرآن می فرماید: رحمت خدا به نیکوکاران نزدیک است. و من نمی دانم جزء نیکوکارانم یا خیر.

مناجات امام زین العابدین علیه السلام

پروردگارا، همانا همتم به سوی تو منقطع شد، و رغبتم به طرف تو متوجه گشته است. پس تنها تو مراد منی و نه هیچ کس دیگر. بیداری و خوابم فقط برای توست. دیدارت پرتو دیدگان من است و اشتیاقم به توست، در محبت تو سرگشته، و در عشق تو دلباخته ام. خشنودی تو آرزویم، دیدنت نیازم، محضر تو خواسته من و قرب تو منتهای آروزی من است. آرام و راحتم در راز و نیاز با تو، داروی درمانم نزد تو و فروبخش عطش درونی و رفع گرفتاریم همه در پیشگاه توست. پس در وحشتم انیس من باش. لغزشم را بکاه و بپوش و توبه ام را بپذیر. دعایم را اجابت کن، خود نگهبان عصمتم باش و مرا از تهی دستی برهان. مرا از خود دور مکن ای حافظ و پناه من در دنیا و آخرت و ای مهربان ترین مهربانان.

رویدادهای زمان امام زین العابدین علیه السلام

امام زین العابدین علیه السلام زمانی آکنده از رویدادهای سیاسی و رخدادهای تاریخی قدم به جهان گذاشت. در آن هنگام امام علی علیه السلام مبارزه ای تلخ با فریب خوردگان و دشمنان اسلام در جمل، صفین و نهروان آغاز کرده بود، پدر امام زین العابدین علیه السلام حضرت امام حسین علیه السلام در آن روزگار، علاوه بر همکاری با پدر بزرگوارش در اداره امور مسلمانان، فرماندهی سپاه اسلام را نیز به عهده داشت. امام زین العابدین علیه السلام هفت ساله بود که پدر بزرگش امیرالمؤمنین علیه السلام در محراب مسجد کوفه به شهادت رسید. پس از چند ماه اهل بیت از کوفه به مدینه مراجعت کردند. امام زین العابدین علیه السلام هفده ساله بود که عمویش، امام حسن مجتبی علیه السلام ، را با زهر به شهادت رساندند. چند سالی بیش طول نکشید که واقعه عظیم و غمبار کربلا به وقوع پیوست و امام شاهد شهادت پدر بزرگوار، برادران، عمو، عموزادگان و یاران نزدیک خود بود.

یاران نزدیک امام زین العابدین علیه السلام

گروه زیادی از علمای بزرگ اسلام از یاران و شاگردان آن حضرت بوده اند که درس اخلاق، تفسیر و حکمت و فقه را از محضر امام زین العابدین علیه السلام فرا گرفته اند. از جمله بارزترین یاران آن حضرت سعید بن جبیر است که امام صادق او را مردی راست و مورد ستایش امیرمؤمنان علی علیه السلام می داند و مشهور به بصیرالعلماست. وی به دست حجاج دژخیم به شهادت رسید. از دیگر یاران حضرت ابواسحاق همدانی است که محدث و از عابدترین مردمان زمان خویش به شمار می رفت و نیز سعید بن مسیّب که امام زین العابدین علیه السلام او را داناترین مردم به آثار گذشتگان می خواند.

آزادسازی بردگان

امام زین العابدین علیه السلام اهتمام زیادی نسبت به آزادسازی بردگان داشت و به بهانه های مختلف موجبات آزادی آنها را فراهم می کرد. آن حضرت هر سال به مناسبت ماه مبارک رمضان حدود بیست برده را در راه خدا آزاد می ساخت و در هنگام عید فطر نیز چنین می کرد. ایشان بردگان سیاه زیادی را می خرید و پس از اندک مدتی همراه با مقداری مال، آنها را از قید بردگی رها می ساخت.

مواعظ امام زین العابدین

امام در ابتدای سخنرانی مشهور خود در مسجد شام به موعظه مردم می پردازند و طی آن می فرمایند: ای مردم شما را از دنیا و آنچه در آن است پرهیز می دهم. به راستی دنیا سرای زوال و نابودی است و مردم قرون گذشته را، که دارایی و عمرشان از شما بیشتر بود، از میان برد و اینک پیکرهایشان طعمه خاک و احوالشان دگرگون گشته است. آیا شما پس از ایشان به دنیا طمع می ورزید؟ پس به آنچه از روزگارتان گذشته و در آنچه باقی مانده، بنگرید و پیش از گذشت فرصت و خاموش شدن فروغ آرزو، کردارهای شایسته انجام دهید، که به زودی و به قبرها منتقل می گردید و به کرداتان محاسبه می شوید.

کمک به دیگران

در اسلام کمک به هم نوع و دستگیری از نیازمندان و تهیدستان ارزش بسیاری دارد و توصیه های فراوانی بدان شده است. انسان با اختصاص بخشی از درآمد خود به دیگران، علاوه بر کاهش مشکلاتشان موجبات خشنودی خویش را نیز فراهم می آورد و احساس مفید بودن و اعتماد به نفس را در خود تقویت می کند. علاوه بر آن، کمک به دیگران سبب رضایت خداوند و جلب پاداش الهی و فرونشاندن خشم او می شود. چنان که امام زین العابدین می فرمایند: صدقه، غضب پروردگار را فرو می نشاند.

امام زین العابدین علیه السلام در نگاه دیگران

در تاریخ آمده است که روزی عده ای در مجلس عمر بن عبدالعزیز حاضر بودند و با وی مذاکره می کردند. در همین اثنا امام زین العابدین علیه السلام ـ که در مجلس حاضر بود ـ از جا بر خواست و خداحافظی کرد و رفت. عمربن عبدالعزیز رو به حضار کرد و پرسید: می دانید شریف ترین مردم کیست؟ همه یک صداگفتند: شمایید.وی بی درنگ به آنهاگفت: خیر، هرگز چنین نیست. آن که در فضیلت و شرافت هیچ کس همپایه او نیست، علی بن الحسین زین العابدین علیه السلام است. یعنی همان کسی که چند لحظه قبل مجلس را ترک کرد. او کسی است که همه دوست دارند به جای او باشند و همانند او به فضایل اخلاقی آراسته گردند.

از زُهَری پرسیدند آیا علی بن الحسین را ملاقات کرده ای؟ گفت: بلی، به خدا سوگند که کمتر کسی را می شناسم که بتواند محبت او را مخفی کند، یا اگر از دشمنان اوست، دشمنی خود را آشکار کند. هرگز کسی را ندیده ام که او را دوست داشته باشد و به فضل و بزرگواری آن حضرت واقف نباشد. کسی که با او دشمنی کند، آن بزرگوار چنان با وی به رأفت، و مهربانی رفتار می کند که او از دشمنی با آن حضرت شرمنده می شود.

علم امام زین العابدین علیه السلام

شیخ مفید در توصیف دامنه دانش امام زین العابدین علیه السلام می نویسد: آنچه فقها و دانشمندان درعلوم مختلف از آن حضرت نقل کرده اند از شمار بیرون است و آنچه ازمواعظ و پند و دعا و احکام الهی که در بین دانشمندان وجود دارداغلب از کسانی است که در مکتب امام زین العابدین علیه السلام پرورش یافته و از سرچشمه علوم آن حضرت سیراب شده اند.

بردباری و حلم امام علیه السلام

امام زین العابدین علیه السلام تجسم بردباری و گذشت بود به گونه ای که از برابر هر اشتباهی به اغماض می گذشت و حتی در برابر بدی و سوء رفتار نیز به احسان و نیکی رفتار می کرد و می فرمود: چیزی بهتر از این نیست که انسان بی آن که در مقام انتقام و تلافی برآید، با حلم و بردباری خشم خود را فرو نشاند.

نمونه ای از حلم و گذشت امام زین العابدین علیه السلام

روزی مردی در حضور جمع به امام زین العابدین علیه السلام جسارت کرد و ناسزا گفت: امام علیه السلام به روی خود نیاورد و سخنی نگفت. وقتی آن مرد رفت حضرت رو به حاضران کرد و فرمود بیایید تا شما پاسخ مرا به او ببینید.

امام به طرف خانه آن مرد حرکت کرد. آن فرد وقتی امام زین العابدین علیه السلام را دید گمان کرد که برای تنبیه و سرزنش او آمده است، ولی به زودی دریافت که اشتباه کرده و تصورش نادرست بوده است؛ زیرا امام علیه السلام پیش آمد و سلام کرد نمود و فرمود برادر، اگر نسبت هایی که به من دادی درست است من به درگاه خدا استغفار می کنم و اگر درست نیست از خدا می خواهم که گناه تو را ببخشاید. آن مرد سخت پشیمان شد و با چشمانی اشکبار پیشانی آن حضرت را بوسید و گفت یابن رسول اللّه ، آنچه به شما گفتم درست نیست و خود به آنها سزاوارترم.

شجاعت امام زین العابدین علیه السلام

امام زین العابدین علیه السلام که در کلیه صفات پسندیده و فضایل اخلاقی زبانزد عام و خاص بود، در شجاعت وشهامت نیز به حد کمال بود. سخنان آن حضرت در برابر یزید دلیل روشنی بر این مدعا است. آنگاه که یزید بر مسند قدرت تکیه زده بود، حضرت او را مورد خطاب قرار داد و گفت: ای پسر معاویه و هند، تو خود می دانی که پرچم رسول اللّه در جنگ بدر و احد و احزاب در دست جدم علی بن ابیطالب علیه السلام بود، در حالی که پدر و جد تو پرچم دار مشرکان بودند. در جای دیگر خطاب به یزید می فرمایند: وای بر تو، اگر به این فاجعه ای که آفریدی کمی می اندیشیدی، باید سر به کوه و بیابان می گذاشتی و خاکسترنشین می شدی. بدان که به زودی از این اعمالت پشیمان، و به خواری بزرگ گرفتار خواهی شد.

کمک به نیازمندان

امام زین العابدین علیه السلام شب هنگام در سکوت و سیاهی شهر و با انبانی از غذا به در خانه نیازمندان می رفت و بین آنها غذا تقسیم می کرد. در تاریخ آمده است که ایشان غذایی نمی خوردمگر این که مانند آن را به فقرا نیز می داد. ایشان صدقه دادن پنهانی را موجب فروکش کردن خشم خداوند می دانست.

صدقه پنهانی

امام زین العابدین علیه السلام به صدقه دادن پنهانی مشهورند و آن را موجب فروکش کردن خشم خداوند می دانند. زهری می گوید شبی سرد و بارانی علی بن الحسین را دیدم که مقداری آرد با خود حمل می کرد. دراین باره از حضرت پرسیدم. ایشان فرمودند: قصد سفر دارم و این توشه من است. پس از چندی زُهری امام زین العابدین علیه السلام را دید و گفت: فکر می کردم شما در مسافرت باشید. امام علیه السلام فرمود: منظورم از سفر، سفرهای معمولی نبود؛ بلکه سفر آخرت بود. من آن زاد و توشه را برای احسان به دیگران و تهیه ذخیره آخرت می بردم.

گفتار امام زین العابدین علیه السلام درباره واقعه کربل

کاروان اهل بیت به سرپرستی امام زین العابدین علیه السلام پس از واقعه کربلا و اسارت، سرانجام به سوی مدینه حرکت کردند. نزدیک مدینه مردم شهر گریه کنان و ناله زنان به استقبال کاروان آمدند. فضا یکباره غرق شیون و ناله شد. امام زین العابدین علیه السلام با اشاره دست مردم را ساکت کردند. آن گاه لب به سخن گشودند و فرمود: «سپاس خدای را که پروردگار جهانیان است. مهربان، فرمانروای روز جزا و خالق همه موجودات است. خداوندی که از ادراک عقل ها دور و در عین حال نزدکی، و رازهای نهان نزد او آشکار است. ما در برابر گرفتاری روزگار، دردهای جانسوز، مصیبت های دلخراش و حوادث تلخ و دردناک خدا را سپاس می گوییم. ای مردم، خداوند، که سپاس او می گوییم، ما را به مصیبت های بزرگ و سهمگین و ضربه بزرگی که بر پیکر اسلام وارد شد، آزمایش کرد».

آنان که در قیامت بی درنگ به سوی بهشت رهسپار می شوند

امام زین العابدین علیه السلام طی روایت بلندی به گروه هایی از مردم که در قیامت بی درنگ راهی بهشت می شوند اشاره می فرمایند و از جمله آنها، کسانی را نام می برد که برای رضای خدا به مساجد می روند و به عبادت می پردازند و در راه خشنودی الهی با مردم نیک و مخلص معاشرت و همنشینی می کنند و در راه خدا به دیگران کمک، و برای رضای او بخشش می کنند.

غنی ترین مردم

قانع بودن به حاصل تلاش ها و راضی بودن به نصیب الهی و چشم ندوختن به داشته های دیگران، موجب بهره بردن بهتر از دارایی و داشتن زندگی سالم و به دور از دغدغه خاطر و فشارهای روانی می شود. علاوه بر آن بنا به فرموده امام زین العابدین علیه السلام قانع بودن به روزی الهی موجب استغنای روحی و کمال معنوی و بی نیازی فرد می شود. آن حضرت می فرمایند: هر کس به آنچه خداوند روزی او فرموده قانع و راضی باشد، از داراترین مردم است.

حقوق متقابل خداوند و بندگانش

امام زین العابدین علیه السلام در مورد حق پروردگار بر بندگانش می فرمایند: «حق بزرگ خدای متعال بر تو این است که در برابر آفریدگار خود سر فروتنی و پرستش فرود آوری و برای او شریک قرار ندهی و چنان که شاید با خلوص نیّت به عمل بپردازی. در آن صورت به ادای حق بزرگ الهی موفق گشته ای و متقابلاً به اخذ پاداش که مشتمل بر رو به راه شدن زندگی دنیا و آخرت است، نائل آمده ای. علاوه بر این، خداوند آنچه را که دوست داشته باشی به تو خواهد داد.

شهادت امام زین العابدین علیه السلام

www.hawzah.net/…/شهادتامامزینالعابدین-علیه-الس…
Translate this page

شهادت چهارمین ستاره درخشان آسمان ولایت و امامت، بزرگ مرد میدان صبر و مقاومت و مظهر تقوا و شجاعت، حضرت امام زین العابدین، سیدالساجدین علیه السلام ، بر شیعیان و همه …

شهادت امام سجاد علیه السلام

www.hawzah.net/fa/…/شهادتامامسجاد-علیه-السلام
Translate this page

ولادت. پنجم شعبان، زاد روز مسعود امام همام، حضرت زین العابدین است که در سال 38 ق در شهر مدینه، به دنیا آمد. او در خاندان پاک رسالت، قدم به دنیا گذاشت و جهانی از صفا، …

شهادت حضرت امام زین العابدین علیه السّلام – آستان مقدس حضرت …

www.abdolazim.com/persiannet/…/new_page_195.ht…
Translate this page

شهادت حضرت امام زین العابدین علیه السّلام امام علی بن حسین بن علی بن ابیطالب علیه السّلام مشهور به سجاد، چهارمین امام شیعیان بنا به قولی مشهور، در پنجم شعبان سال …


Images for ‫شهادت امام زین العابدین‬‎Report images
Image result for ‫شهادت امام زین العابدین‬‎
Image result for ‫شهادت امام زین العابدین‬‎
Image result for ‫شهادت امام زین العابدین‬‎
Image result for ‫شهادت امام زین العابدین‬‎

More images for شهادت امام زین العابدین


شهادت حضرت امام زین العابدین علیه السلام – Aviny.com

www.aviny.com/news/83/12/04/10.aspx
Translate this page

امام زین العابدین علیه السلام زمانی دیده به جهان گشود كه زمام امور در دست جد … معجزه آسا نجات یافت و پس از شهادت پدرش امام حسین علیه السلام مسئولیت زمامداری شیعیان از …

: زمان شهادت امام سجاد علیه السلام – دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › … › دوران زندگیشهادت
Translate this page

همان طور که در روز تولد حضرت زین العابدین علیه السلام در بین مورّخین اختلاف است، در روز و سال شهادت او نیز اختلاف وجود دارد. دامنه این اختلاف از سال 92 هجری تا سال …

شهادت حضرت امام زين العابدين علیه السلام – حدیث نت

www.hadith.net/…/شهادت-حضرت-امامزينالعابدين-عل…
Translate this page

شهادت امام سجاد(ع) در برخي نقل ها سال ۹۲ ق و در نقلي ديگر سال ۹۴ و در منابعي ديگر سال ۹۵ ذكر شده است. همچنين در روز شهادت آن حضرت اختلاف وجود دارد. در برخي منابع، …

12 محرم – شهادت امام چهارم شيعيان، حضرت سجّاد(ع) – مناسبت ها

www.imamatjome.com/Occasions/OccasionsList.aspx?…
Translate this page

12 محرم – شهادت امام چهارم شيعيان، حضرت سجّاد(ع) – سال 95 هجري قمري. امام علي بن الحسين(ع)، معروف به “زين العابدين” و “سجّاد” و مكنّي به ابوالحسن و ابومحمد، در پنجم …

شهادت امام سجاد علیه السلام – پورتال انهار

portal.anhar.ir/node/975/?ref=rnd
Translate this page

امام سجاد، اسوه زهد و تقوا و نمونه صبر شکیبایى و مظهر آمیختگى علم و حلم پس ازایفاى وظیفه الهى خود و حفظ ارزشهاى دین و پاسدارى از تشکل شیعى در سخت ترین …

پیامک شهادت امام زین العابدین – آسمونی

www.asemooni.com › … › پیامک تسلیت و وفات
Translate this page

تسلیت باد سالروز شهادت امامِ لحظه های مناجات سبز صحیفه عشق و عرفان! … امام سجاد علیه السلام فرمودند: بهترین گشایندۀ کارها ، ر

سجاد – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/سجاد

Translate this page

Persian Wikipedia

ابومحمد علی بن حسین ملقب و مشهور به سجاد و زین‌العابدین چهارمین امام شیعیان بعد …. و با زبان فصیح عربی به حرف آمده شهادت داد که علی بن حسین امام و جانشین واقعی …

تاريخ دقیق شهادت امام سجاد (عليه السلام) – شیعه نیوز

www.shia-news.com/…/تاريخ-دقیق-شهادتامامسجاد-ع…
Translate this page

Nov 12, 2014 – آیت الله سبحانی به پرسشی درباره تاريخ شهادت امام سجاد (عليه السلام) پاسخ دادند.

شهادت حضرت امام سجاد (ع) – موسسه در راه حق

www.darrahehaq.com/…/700-2012-11-28-09-13-53
Translate this page

شهادت زين العابدين حضرت امام علی بن الحسین تسلیت باد. درباره تاريخ شهادت امام زين العابدين عليه السلام ، گر چه تمام مورخان و سيره نگاران ، اتفاق دارند بر اين كه در …

امام سجاد علیه السلام – ويکی شيعه

fa.wikishia.net/امام_سجاد_علیه_السلام
Translate this page

Jump to ۲.۲ شهادتدر تاریخ دقیق شهادت امام سجاد(ع) اختلاف است، سال شهادت را ۹۴ یا ۹۵ گفته‌اند. روز شهادت نیز در منابع، مختلف گزارش شده‌است، برخی شنبه ۱۲ …

امام سجاد علیه السلام از ولادت تا شهادت > پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و …

www.hajnews.ir/Default.aspx?tabid=89&ID=244
Translate this page

Nov 26, 2012 – ولادت. پنجم شعبان، زاد روز مسعود امام همام، حضرت زین العابدین است که در سال 38 ق در شهر مدینه، به دنیا آمد. او در خاندان پاک رسالت، قدم به دنیا گذاشت و …

عترت امام سجاد (ع) – تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=42771…6
Translate this page

ÒäÏ íäÇãå امام سجاد (ع). 1.حضرت سجاد ( ع ) 2.پيام خون و شهادت 3.امام سجاد ( ع ) در دمشق 4.حرکت به مدينه 5.صحيفه سجاديه. حضرت سجاد ( ع ) نام معصوم ششم علی ( ع ) است .

امام سجاد علیه السلام – دانشنامه‌ی اسلامی

wiki.ahlolbait.com/امام_سجاد_علیه_السلام
Translate this page

Sep 6, 2016 – امام سجاد علیه السلام فرزند حضرت امام حسین علیه السلام و شهربانو، چهارمين امام شيعيان می باشند که در سوم … تاریخ شهادت, 12 محرم سال 95 هجری قمری.

امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت – راسخون

rasekhoon.net/…/امام%20سجاد%20علیه%20السلام%20ا…
Translate this page

Dec 30, 2008 – قيام بزرگ عاشورا ماندگارترين نهضت اسلامى است كه در محرم سال 61 قمرى روى داده است. اين نهضت داراى دو مرحله بود. برهه نخست، آفرينش و شكل گيرى و …

پیامک تسلیت شهادت امام زین العابدین (ع) | پورتال اس ام اس بخون | اس ام …

readsms.ir/…/پیامک-تسلیت-شهادتامامزینالعابدین-…
Translate this page

ای داغدار آینۀ کربلا سلام معنای صبر و داغ و سجود و دعا سلام سجاد، ای صحیفۀ تو مصحف شهود سجادۀ گشوده به سمت خدا سلام ای نورِ صادر از صدفِ پنج تن، درود ای وا.

گلچین شهادت امام سجاد (ع) – پایگاه جامع مداحی حاج میثم مطیعی

meysa

گوشه ای از خدمات امام سجاد (ع) به اسلام / چرا امام سجّاد(ع)،قیام مختار را تأیید …

www.farhangnews.ir/content/99948
Translate this page

Nov 8, 2015 – تکیه فرهنگ نیوز را در روز شهادت امام سجاد علیه السلام باغم فراق امام كاروان اسرای كربلا و نگین آرامش قلب اهل حرم آغاز می‌کنیم با آن امید که مقبول افتد.

بخش ویژه شهادت امام سجاد(ع) – رادیو قرآن

radioquran.ir › … › ‏بخش ویژه ماه محرم و صفر‏
Translate this page

بخش ویژه شهادت امام سجاد(ع) . مطالب مرتبط با امام سجاد (ع) و شهادت آن امام همام … عبادت حضرت. ٩, از مواعظ شریفه‌ی امام زین العابدین (ع), ١٠. سیری در حیات امام زین العابدین.

امام سجاد(ع) از کربلا تا شهادت – رادیو قرآن

radioquran.ir › … › ‏امام سجاد(ع) از کربلا تا شهادت‏
Translate this page

امام سجاد(ع) از کربلا تا شهادت. در زندگی پرفراز و نشیب امام زین العابدین علیه السلام نکات بسیار مهمی برای بحث و بررسی وجود دارد. در اینجا گوشه ای از نقش احیاگر …

شهادت حضرت امام زین العابدین (ع) ( 95 ه.ق) – دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

www.iauneyriz.ac.ir/fa/events/2/…/لیست.کامل.html
Translate this page

امام علی بن الحسین(ع)، مشهور به زین العابدین و سجاد بنا به نقل مشهور در سال 38 هجری در مدینه به دنیا آمد. در هنگام حادثه کربلا 22 یا 23 سال سن داشته و بنا به نظریه …

امام سجاد (ع) تنها سفیر بازمانده، از کربلا تا شهادت – سایت خبری تحلیلی …

www.tabnak.ir › صفحه نخستفرهنگي
Translate this page
Rating: 89% – ‎17,011 reviews

در اینجا گوشه‌ای از نقش احیاگر سیدالساجدین حضرت امام زین العابدین علیه السلام را از کربلا تا شهادت باید چند محور را به صورت گذرا ‌بررسی کرد؛ نخست بیماری امام …

پیامک های تسلیت شهادت امام “سجاد (ع)” – باشگاه خبرنگاران جوان

www.yjc.ir/fa/…/پیامک-های-تسلیت-شهادتامامسجاد
Translate this page

Nov 15, 2013 – شهادت زین العابدین علیه السلام، پیامبر کربلای عشق را تسلیت می گوییم.

اس ام اس تسلیت شهادت امام زین العابدین(ع) – sms1.ir

sms1.ir/اس-ام-اس-تسلیت-شهادتامامزینالعابدینع/
Translate this page

اس ام اس تسلیت شهادت امام زین العابدین(ع). erwe. امشب اشک های داغ روی گونه هایم، در کنار تپش های ملتهب قلبم، نظاره گر پر کشیدن سجده دارترین عنصر هستی است .

آپارات – مداحی شهادت امام سجاد

www.aparat.com/result/مداحی_شهادت_امام_سجاد
Translate this page

مداحی بسیار جانسوز شهادت امام سجاد (ع) -حاج محمود کریمی. کانال جامع نسیم هدای… 1,548 بازدید. 3:42. مداحی شهادت امام سجاد (ع) – حاج محمد رضا طاهری. کانال جامع نسیم هدای.

محمد يعقوبي – چگونگی شهادت حضرت امام سجاد (ع)

www.mahdieh10.blogfa.com/post-2.aspx
Translate this page

چگونگی شهادت حضرت امام سجاد (ع). ولید بن‌ عبد الملك‌ پس‌ از پدر زمام‌ امور مملكت‌ را در دست‌ گرفت‌.مورخ‌ برجسته‌ مسعودي‌ او را اين‌ گونه‌ توصيف‌ مي‌كند: «بانّه‌ كان‌ جباراً …

اس ام اس شهادت امام سجاد – مثبت اس ام اس

mosbatsms.ir/category/shahadat-emam-sajjad/
Translate this page

11 hours ago – دل بزم ابتلای تو یا زین العابدین یک عمر در فراق جوانان هاشمی شد خونِ دل، غذایِ تو یا زین العابدین // شهادت امام سجاد(ع) تسليت باد. ۶.

ماجرای شتر امام سجاد بعد از شهادت ایشان

www.ashoora.ir/دانشنامه-امامسجاد/article/438.html
Translate this page

حضرت سجاد علیه السلام فرموده است: از دوستی با بخیل پرهیز کن، زیرا بخیل تو را در وقت یاری تنها می گذارد. و از ابوعمارة از مردی از حضرت.

:: مقالات دینی و اخلاقی :: شهادت حضرت امام زین العابدین(ع)

www.erfan.ir/farsi/82045.html
Translate this page

اشارات – شماره 139 حدیث آخرین لحظات حیات امام سجاد(ع) از زبان روایات ابوحمزه ثمالی از حضرت امام محمدباقر(ع) نقل می کند که فرمود: چون هنگام وفات حضرت علی بن …

بررسی شهادت امام سجاد(ع) – دل نوشته ها

ehsan91.parsiblog.com/…/بررسي+شهادت+امام+سجاد(ع)/
Translate this page

شهادت امام سجاد علیه‌السلام از موضوعاتی است که در کتاب‌های شیعه و سنی کمتر در مورد آن بحث شده و حتی کسانی مثل شیخ مفید بر این باورند که وی به مرگ طبیعی از …

شهادت امام زین العابدین (ع) – به یاد شهدا

beyadeshohada.blogfa.com/category/10
Translate this page

همان طور که در روز تولد حضرت امام زين العابدين علیه السلام در بین مورخین اختلاف است، در روز و سال شهادت او نیز اختلاف وجود دارد. دامنه این اختلاف از سال 92 هجری تا سال …

اشعار امام سجاد ع – محمل

www.mahmel.ir/pages/sajad.htm
Translate this page

Back Home. اشعار محمل. اشعار امام سجاد علیه السلام. صفحه اصلی · مدح · شعر – شهادت · زمینه · نوحه. loading.

shiamuslims – دانلود رایگان نوحه و مداحی در سوگ شهادت امام سجاد زین …

wwwmazhabi.blogfa.com/post/172
Translate this page

shiamuslims – دانلود رایگان نوحه و مداحی در سوگ شهادت امام سجاد زین العابدین (ع) – shiamuslims.

قرائت دعای توسل در شب شهادت امام زین العابدین (ع) – Facebook

https://www.facebook.com/events/320953154711769/
Translate this page

*ای امام سجده کننده بر تربت کربلا، عروجت بر جاده های گل آذین بسته آسمان و رها شدنت از بی مهری های اهل زمین بر قلب های ما تسلیت باد. ای سرور عابدان عالم، امشب که شب …

برچسب ها – شهادت امام سجاد – وارث

vareth.ir/fa/tag/1/شهادت%20امام%20سجاد
Translate this page

برچسب: شهادت امام سجاد. در ماه محرم صورت می‌گیرد. برگزاری سوگواره ملی شعر امام سجاد(ع) در کهگیلویه و بویراحمد. بویراحمد از برگزاری سوگواره ملی شعر امام سجاد ع در.

دعایی که امام حسین علیه السلام قبل از شهادت به امام سجاد(ع) تعلیم دادند …

otaghkhabar24.ir/news/47784
Translate this page

May 12, 2016 – فرزند ایشان، امام محمدباقر (علیه السلام) که از کربلا تا شهادت همراه پدر بود، سه یا چهار ساله بود. امام زین العابدین در آن هنگام به سبب بیماری در جهاد …

عکس شهادت امام سجاد – پوستر شهادت امام زین العابدین | دانلود مداحی جدید 95 …

www.yeknet.ir/…/عکس-شهادتامامسجاد-پوستر-شهادت-…
Translate this page

Oct 25, 2015

حاج محمود کریمی شهادت امام سجاد ۹۳

www.chadorekhaki.com/?p=18171
Translate this page

شب شهادت زین العابدین (ع) 1393،مسجد حضرت امیر (ع) &nbs.

رويدادهاى مهم دوران حيات امام سجاد (ع)

www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=notepad…
Translate this page

22 حادثه و رخداد دوران حيات امام سجاد(ع) 1. وفات شهربانو، مادر امام زين العابدين (ع) به هنگام تولد آن حضرت، در سال 38 هجرى. 2. شهادت امام على (ع) در دو سالگى و شهادت امام …

شهادت امام زین العابدین (ع) | سایت رسمی دفتر حضرت آيت الله العظمى …

wahidkhorasani.com/…/422_شهادتامامزینالعابدین-…
Translate this page

بسم الله الرحمن الرحيم ۲۵ محرم الحرام بنا بر آنچه نقل شده سالروز شهادت امام زين العابدين عليه السلام است. امامي كه بنا به فرموده رسول اكرم صلي الله عليه و اله وسلم در روز …

مطالب روضه های امام سجاد علیه السلام – بابُ الحرم” پایگاه متن روضه و …

babolharam.mihanblog.com/post/category/76
Translate this page

برچسب ها : دانلود ،شعر ،مداحی ،روضه ،شهادت ،امام سجاد ،حاج حسن خلج ،. نویسنده خادم الشهداء در …. متن روضه شهادت امام سجاد علیه السلام-محرم93-حاج محمد رضا طاهری. هر لحظه در …

حضرت امام زین العابدین ع – ALMAREFAT.IR

www.s-a-khatami.com/…/emam%20sajad.htm
Translate this page

مشخصات معصوم ششم: امام چهارم، حضرت سجاد (ع) … لقب معروف: سجاد، زین العابدین … وقت و محل شهادت: در 12 یا 18 و یا بنا بر مشهور در 25 محرم سال 95 هجری در مدینه به …

پوستر/شهادت امام سجاد علیه‌السلام – شبکه اطلاع رسانی راه دانا

www.dana.ir/…/پوستر-شهادتامامسجاد-علیه-السلام
Translate this page

Nov 7, 2015 – شبکه اطلاع رسانی راه دانا-پوستر/شهادت امام سجاد علیه‌السلام : پوستر به مناسبت شهادتامام سجادعلیه السلام” پیش روی شماست.

زندگينامه امام زين العابدين (ع)

www.zahedan-tebyan.ir/main.asp?id=7062
Translate this page

Apr 15, 2009 – به خاطر عبادت زياد و سجده هاى طولانىِ امام زين العابدين (ع)، پينه اى در پيشانى اش … امام زين العابدين (ع) دو سال پيش از شهادت امير المؤمنين، على بن …

اس ام اس های شهادت امام سجاد – که

www.irannaz.com/sms-imam-sajjad.html
Translate this page

اس ام اس هایی به مناسب فرا رسیدن شهادت امام سجادهرگز نگذاشت تا ابد شب باشداو ماند که در کنار زینب باشدسجّاد که سجّاده به او دل می‌بستتدبیر خد.

اس ام اس شهادت امام سجاد (ع) پیامک تسلیت امام زین العابدین (ع) ۹۴

shikpars.com/sms-imam-sajjad-sms-condolences-to-im
Translate this page

شهادت امام سجاد (ع) ، حضرت زین العابدین در ۴ آبان ۹۴ ( ۱۲ محرم ) می باشد . شهادت حضرت سجاد (ع) بر همه مسلمانان تسلیت باد . …:: پیامک شهادت امام زین العابدین (ع) ::…

25 محرم – شهادت امام زين العابدين(ع) بنا به روايتي (94 يا 95 ق)

www.shahroudi.com/Portal.aspx?pid=71309…
Translate this page

25 محرم – شهادت امام زين العابدين(ع) بنا به روايتي (94 يا 95 ق) تاريخ دقيق شهادت امام سجاد(ع) مشخص نيست ولي روايت 12 محرم و 25 محرم سندّيت بيشتر

امام سجاد علیه‌السلام – ویکی فقه

wikifeqh.ir/امام_سجاد
Translate this page

۳ – مادر امام ۳.۱ – سرگذشت مادر ۳.۲ – تحقیق در مورد مادر امام ۳.۳ – امام سجاد در کربلا … است که می‌توانسته است در رکاب پدر بزرگوار خود بجنگد و مثل دیگران به شهادت برسد.

نوشته ها – شهادت امام زین العابدین علیه السلام – معاونت فرهنگی و تربیتی

farhangi.whc.ir/…/شهادتامامزینالعابدین-علیه-السلا…
Translate this page

امام زین العالدین علیه السلام همان طور که در عبادت های فردی زبان زد عام و خاص بود، در عبادات اجتماعی نیز، همه را به حیرت واداشته و خدمت به خلق، به خصوص دستگیری و …

اشعار شهادت امام سجاد علیه السلام – سهیل عرب

www.ghasemiyoon.ir/tag/اشعار-روضه-امامسجاد
Translate this page

سهیل عرب – اشعار روضه امام سجاد – اشعار آئینی، مدح و مرثیه اهل بیت علیهم السلام – سهیل عرب.

خبرگزاری تسنیم – ویژه نامه شهادت امام سجاد علیه السلام؛ مداحی، احادیث …

www.tasnimnews.com/…/ویژه-نامه-شهادتامامسجاد-علی…
Translate this page

Nov 7, 2015 – ویژه‌نامه شهادت امام زین العابدین حضرت سجاد علیه السلام شامل زندگی‌نامه، تصاویر مزار متبرکه، اشعار ، احادیث منتشر می‌شود.

شهادت امام زين العابدين ( عليه السلام ) – مؤسسه جهانى سبطين (ع)

www.sibtayn.com › … › شهادت امام سجاد(علیه السلام)
Translate this page

Jan 8, 2009 – گفتار زير درباره يكى از چكادهاى سر به فلك كشيده جهان هستى، امام سجاد عليه السلام است. او در برابر شديدترين تندباد حادثه ها، استوار بر جاى …

پيام تسليت معاونت فرهنگی به مناسبت شهادت امام سجاد علیه السلام …

ikvu.ir/node/1138
Translate this page

امام سجاد علیه السلام: “براستى که دعا، بلا را برگرداند، آنهم بلاى حتمى را. دعا بلایى را که نازل شده و آنچه را نازل نشده دفع کند.” خدایا! تمام بلاها و فتنه های آخرالزمان را از …

حاج حسن خلج شهادت امام سجاد (ع) 1387

navayekhalaj.com/…/حاج-حسن-خلج-شهادتامامسجاد-ع-1…
Translate this page

حاج حسن خلج شهادت امام سجاد (ع) ۱۳۸۷. مجموعه روضه و مناجات در سوگ شهادت امام زین العابدین علیه السلام سال ۱۳۸۷ با نوای حاج حسن خلج. حاج حسن خلج ، حدیث عشق تو دیوانه …

احادیث و روایات – احادیث امام سجاد علیه السلام – blogfa.com

ahadis-o-revayat.blogfa.com/cat-7.aspx
Translate this page

احادیث و روایات از امام سجاد علیه السلام در مورد شهید و شهادت. شهادت کرامت است قال السجاد علیه السلام : القتل لنا عاده و کرامتنا الشهاده. حضرت امام سجاد علیه السلام فرمود :

شهادت حضرت امام زین العابدین (ع) – وب سایت دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

www.ashrafi.ac.ir/شهادت-حضرت-امامزینالعابدین-(ع)…
Translate this page

شهادت حضرت امام زین العابدین (ع). در تاریخ شهادت امام چهارم (ع) اختلاف نظرهائی بین مورخین هست ولی بنابه مدارک معتبر در 25 محرم سال 95هجری در سن 57سالگی پس از …

شهادت امام زين العابدين(ع)

nahadrey.ir/?siteid=36&pageid=7038
Translate this page

ويژه نامه شهادت امام زين العابدين(ع). زندگينامه امام سجاد. نام معصوم ششم علی (ع) است . وی فرزند حسين بن علی بن ابيطالب (ع) و ملقب به “سجاد” و “زين ا

آوا – تجلیل از شهادت امام زین العابدین و هر یک از ائمه(ع) از شعایر الهی‌ست

www.avapress.com/vdcao0nm.49ne015kk4.html – Translate this page

حجت الاسلام شیخ غلام یحیی ذکی؛ امام جمعه ولسوالی بلخ در گفتگو با خبرگزاری صدای افغان(آوا) با بیان اینکه تجلیل از شهادت امام زین العابدین و هر یک از ائمه(ع) از …

برگزیده – شهادت امام زین العابدین (ع)

pamsari.blogfa.com/post-71.aspx
Translate this page

برگزیده – شهادت امام زین العابدین (ع) – اگر مرا به خود واگذاری نابود میشوم ، خدایا مرا را لحظه ای و آنی و چشم به هم زدنی به خودم وا مگذار.

چگونگی شهادت امام سجاد علیه السلام : : دین و اندیشه : : خاندان پاكان …

tebyan-zn.ir/News-Article/Religion…/16268.html
Translate this page

Jan 21, 2008 – چگونگی شهادت امام سجاد علیه السلام. وليد بن‌ عبد الملك‌ پس‌ از پدر زمام‌ امور مملكت‌ را در دست‌ گرفت‌.مورخ‌ برجسته‌ مسعودي‌ او را اين‌ گونه‌ توصيف‌ مي‌كند: …

ویژه نامه شهادت امام سجاد (ع) | روشنگری

roshangari.ir/…/29050-ویژه%20نامه%20شهادت%20امام
Translate this page

امام سجاد، اسوه زهد و تقوا و نمونه صبر شکیبایى و مظهر آمیختگى علم و حلم پس ازایفاى وظیفه الهى خود و حفظ ارزشهاى دین و پاسدارى از تشکل شیعى در سخت ترین …

پیامک های تسلیت شهادت امام سجاد (ع) – دوستی ها

www.doustiha.ir/…/پیامک-تسلیت-شهادتامامسجاد-ع.h…
Translate this page

Nov 15, 2013 – پیامک های تسلیت به مناسبت شهادت امام سجاد (ع) مجموعه اس ام اس های شهادت حضرت زین العابدین (علیه السلام) ای سرور عابدان عالم، امشب که شب رحلت …

دانلود مجموعه سخنرانی با موضوع امام سجاد علیه السلام – جنبش سایبری 313

www.jc313.ir/21216-دانلود-مجموعه-سخنرانی-با-موضو…
Translate this page

Nov 6, 2014 – حجت الاسلام وحیدی-ستارگان کربلا (حضرت زین العابدین امام سجاد علیه السلام) … حجت الاسلام فخر کرباسی1-دعای ندبه و شهادت امام زین العابدین(ع) …

انصار الخميني (ره) :: چگونگی شهادت حضرت امام سجاد علیه السلام

www.hankh.ir/?p=5665
Translate this page

Dec 7, 2011 – چگونگی شهادت حضرت امام سجاد علیه السلام. فصل ششم: در انتقال حضرت امام زين العابدين عليه السّلام از اين دار فانى به فراديس جنان و سراى جاودانى‏.

پیام تسلیت شهادت امام زین العابدین (ع) به روایتی – اس ام اس برای من

sms4i.ir/…/پیام-تسلیت-شهادتامامزینالعابدین-ع-ب/
Translate this page

پیام تسلیت شهادت امام زین العابدین (ع) به روایتی. *. *. اس ام اس شهادت امام سجاد (ع). *. *. من عمل بما افترض الله علیه فهو من خیر الناس کسی که به آنچه خداوند بر او واجب …

اس ام اس تسلیت شهادت امام سجاد (ع) – نمناک

namnak.com/اس-ام-اس-شهادتامامسجاد.p22269
Translate this page
Rating: 5 – ‎3 reviews

اس ام اس شهادت امام سجاد و پیامک شهادت امام سجاد و پیامک ویژه شهادت امام سجاد و اس ام اس شهادت امام سجاد 94 را در نمناک بخوانید.

اس ام اس شهادت امام زین العابدین علیه السلام – میدا اس ام اس

sms.mida-co.ir/…/اس-ام-اس-شهادتامامزینالعابدین-عل…
Translate this page

اس ام اس شهادت امام زین العابدین علیه السلام. هرگز نگذاشت تا ابد شب باشد او ماند که در کنار زینب باشد سجّاد که سجّاده به او دل می‌بست تدبیر خدا ب

حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز دانشگاه الزهرا – اخبار > امام زین العابدین …

hodat.ir/?siteid=483&pageid=43349&newsview…
Translate this page

Dec 16, 2012 – امام زین العابدین(ع) چه مدت بعد از واقعه عاشورا و به دست چه کسی به شهادت رسیدند؟ امام سجاد علیه السلام در سال سی و هشت هـ.ق متولد شد. [1] دوران …

شهادت امام زین العابدین علیه السلام | مؤسسه منتظران منجی

www.montazer.ir/…/شهادتامامزینالعابدین-علیه-الس…
Translate this page

شهادت جانسوز یادگار کربلا، سیدالسّاجدین، امام زین العابدین (ع) بر دوستداران حضرتش تسلیت باد. شهادت امام زین العابدین علیه السلام. 17 آبان 1394. تاریخ انتشار:.

کلیپ | شهادت امام سجاد علیه السلام (اختصاصی هیات) | پایگاه اطلاع رسانی …

eheyat.com › چندرسانه ای
Translate this page

Nov 18, 2014 – کلیپ | شهادت امام سجاد علیه السلام (اختصاصی هیات) … برچسب زده شده با:امام چهارم امام زین العابدین امام سجاد شهادت کلیپ هیاتهیات رزمندگان هیت …

شهادت حضرت امام زین العابدین (ع) – مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/…/شهادت-حضرت-امامزینالعابدین-(ع)
Translate this page

شهادت حضرت امام زین العابدین (ع) امام چهارم شیعیان بنا به روایتی (۹۴یا ۹۵ق) تاریخ دقیق شهادت امام سجاد(ع) مشخص نیست ولی روایت ۲۵ محرم سال ۹۴ هجری سند بهتری دارد.

اس ام اس شهادت امام سجاد زین العابدین (ع) | قالب وبلاگ

pichak.net/…/اس-ام-اس-شهادتامامسجادزینالعابدین-ع/
Translate this page

اس ام اس شهادت امام سجاد زین العابدین (ع)Reviewed by Modir on Dec 8Rating: اس ام اس شهادت امام سجاد زین العابدین (ع). اس ام اس شهادت امام سجاد زین العابدین (ع). ای سرور …

اس ام اس شهادت امام زین العابدین ع – اولی ها

avaliha.ir › اس ام اساس ام اس مناسبتي
Translate this page

کبوتر مجروح و پر وبال شکسته عدالت با پماد عرفان زین العابدین(ع) در شفا خانه دعاهایش التیام یافت . . . ♢♢♢♢♢♢♢♢♢اس ام اس شهادت امام سجاد (ع)♢♢♢♢♢♢♢♢♢♢ . . . خدایا من در …

ویژه برنامه های شهادت امام سجاد (ع) از رادیو تهران – اخبار – رادیو تهران

radiotehran.ir/-/ویژه-برنامه-های-شهادتامامسجاد-ع-از-راد…
Translate this page

به گزارش روابط عمومی رادیو تهران، به مناسبت فرارسیدن شهادت حضرت امام زین العابدین (ع) شبکه رادیویی تهران برنامه «زینت پرهیزگاران» را با دعاهای صحیفه سجادیه …

شهادت امام زین العابدین (ع) در چه روزی است ؟

www.scipost.ir/…/شهادت%20امام%20زین%20العابدین%…
Translate this page

Aug 23, 2014 – سالروز شهادت امام زین العابدین (ع) برابر با دهم محرم الحرام است . امام علی بن حسین بن علی بن ابیطالب علیه السّلام مشهور به سجاد ، چهارمین امام شیعیان …

ویژه نامه شهادت امام سجاد علیه السلام – فتن

www.fetan.ir/home/3249
Translate this page

Nov 20, 2014 – تکیه فرهنگ نیوز را در روز شهادت امام سجاد علیه السلام باغم فراق امام كاروان اسرای كربلا و نگین آرامش قلب اهل حرم آغاز می‌کنیم با آن امید که مقبول افتد.

تسلیت سالروز شهادت حضرت زین العابدین ملقب به امام سجاد(ع(

dari.irib.ir/…/72913-تسلیت-سالروز-شهادت-حضرت-ز
Translate this page

امروزشنبه 12 محرم سال 1435 هجری قمری مصادف با 25 عقرب 1392 هجری خورشیدی ،

شهادت امام سجاد | متن و تحقیق و بیوگرافی امام

تحقیق درباره امام سجاد 2 3 4 5 6 صحفه

زندگی نامه امام سجاد زین العابدین

زندگی نامه بیوگرافی سجاد زین العابدین

درباره شهادت سجاد زین العابدین


بهترین مطالب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز - سئو و بهینه سازی : مهدی جباری (نکا)