رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31)
خانه » برترین پست ها » رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31)

اطلاعیه سایت

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31)

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31)

سایت سرگرمی تفریحی جدید 96

بهترین سایت سرگرمی تفریحی ایرانی

مطالب سرگرمی جدید 95

جدیدترین مطالب سرگرمی جوک عکس جدید 96


برترین ها: همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند، با ما همراه باشید تا در این بخش جدید در مجله اینترنتی برترین ها، جدید ترین و متفاوت ترین رکورد های ثبت شده در گینس را مشاهده کنید و از آن ها باخبر شوید.

مثل همیشه ما را با نظراتتان یاری کنید.

****

 

 بزرگترین پیام تصویری ارسالی به فضا

پروژه فوق العاده جذاب و تماشایی شرکت هیوندا، ایجاد یک پیام تصویری عظیم به مساحت 5556411 متر مربع با استفاده از رد تایرهای ماشین در صحرای نوادا بود که از ایستگاه فضایی بین المللی قابل مشاهده باشد. 11 هیوندای جنسیس برای ایجاد این تصویر باورنکردنی استفاده شدند و پیام دست نوشته استفانی 12 ساله به پدر فضانوردش را بازسازی کردند. دریاچه خشک دلامار در صحرای نوادا برای این رکورد جهانی انتخاب شد. تصویر که عبارت «Steph ♥’s You» را نشان می داد طراحی شده بود تا از فاصله 300 کیلومتری قابل مشاهده باشد و 11 اتومبیل هیوندای با ایجاد خطوطی به عرض 30 متر در کف صحرا این تصویر را به وجود آوردند. این پروژه برای استفانی و پدرش که به علت یک ماموریت طولانی هفت ماه از هم جدا بودند یک ارتباط احساسی و یک رکورد جهانی قابل توجه را در 18 ژانویه 2015 به ارمغان آورد. کارشناسانی از کره، اروپا و ایالات متحده باهم کار کردند تا این تصویر 5.55 کیلومتر، هم اندازه سنترال پارک نیویورک را پیاده کنند.

 

 بزرگترین درساژ اسب

بزرگترین درساژ یا خرامش اسب که شامل 60 اسب می شد توسط باشگاه سوارکاری بین المللی هیلان در چین در ژانویه سال گذشته به دست آمد. در این درساژ که 6 دقیقه و 27 ثانیه طول کشید اسب های لوسیتانو، اندلس و فریژن (30 اسب سیاه و 30 اسب سفید) و گروهی از سوارکاران خانم به کار گرفته شد.

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31)

 


 

سریعترین زمان ترکاندن 100 بادکنک توسط یک سگ


کالی، سگ شگفتی آفرین، یک جک راسل کوچک است که یک استعداد بزرگ از خود نشان داد و توانست رکورد جدید جهانی برای سریعترین زمان ترکاندن 100 بادکنک توسط یک سگ را به نام خود ثبت کند. کالی و صاحبش «میچ» توانستند این شاهکار را در زمان باورنکردنی 41.67 ثانیه انجام دهند. رکورد قبلی متعلق به آناستازیا، یک جک راسل دیگر از ایالات متحده و 44.49 ثانیه بود که در سال 2008 به دست آمده بود.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 


 

سریعترین زمان عوض کردن چهار چرخ ماشین

چه می شد اگر مکانیک ها در گاراژ شما فقط جک، آچارچرخ و دست خالی برای عوض کردن چرخ ها داشتند؟ آنچه مسلم است این است که احتمالا به بیش از 59.62 ثانیه زمان نیاز داشتند تا این کار را انجام دهند. این رکورد جدیدی است که به تازکی برای عوض کردن چهار چرخ اتومبیل بدون استفاده از ابزارهای برقی ثبت شده است. چهار مکانیک از شرکت آلمانی تعمیرات و قطعات خودرو توانستند این رکورد را به دست آورند. رکورد قبلی 1 دقیقه و 23.85 ثانیه و توسط یک تیم آلمانی به دست آمده بود. وقتی همه ابزارها و مکانیک ها آماده شدند، داور گینس شروع چالش را اعلام کرد و کرنومتر شمارش را آغاز کرد. بعد از تنها 59.62 ثانیه، تیم متشکل از مارکو هرزلیب، دنیس ورنر، گوردون نویمان و فلوریان واکنهورس هرچهار چرخ یک فورد فوکوس را پیاده و دوباره سوار کردند.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

 متعادل کردن 121 اسکوپ بستنی روی یک قیف

«دیمیتری پانچیرا» از ایتالیا آنقدر بستنی دوست داشت که دو اسکوپ برای او کافی نبود، بنابراین تصمیم گرفت تا جایی که ممکن است بستنی روی قیف بستنی خود جای دهد. در جشنواره سالانه بستنی در فورنو دی زولدو در ایتالیا، دیمیتری رکورد جهانی گینس را برای بیشترین اسکوپ بستنی که روی یک قفی متعادل شده به دست آورد. او به طور باورنکردنی 121 اسکوپ را روی قیف خود جا داد و رکورد قبلی خود که 109 اسکوپ بود را شکست. قوانین گینس برای ثبت رکورد این بود که قیف بستنی نباید بیش از 9.5 سانتیمتر قطر داشته باشد و اسکوپ ها باید حداقل 10 ثانیه همراه هم روی مخروط متعادل بمانند. دیمیتری همچنین رکورد بزرگترین قاشق بستنی که 1.95 متر طول، 58 سانتیمتر عرض و 17 سانتیمتر عمق دارد را نیز کسب کرده است.

 

طولانی ترین جشن تولد تا کنون

هیچکس نمی خواهد جشن تولدش تمام شود، اما «سون هگمیر» از آلمان توانست روز تولد 26 سالگی خود را با سفر بین مناطق مختلف زمانی به دو روز گسترش دهد. سون با پرواز از آکلند (نیوزیلند) به استرالیا و سپس هونولولو (هاوایی) که 46 ساعت طول کشید توانست رکورد طولانی ترین روز تولد تاکنون را به نام خود ثبت کند. رکورد طولانی ترین جشن تولد قبلا متعلق به «Nargis Bhimji» از کراچی بود که 35 ساعت و 25 دقیقه با سفر بین مناطق زمانی مختلف و پرواز از کراچی به سنگاپور و سپس سانفرانسیسکو در سال 1998 طول کشید.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 


 

 طولانی ترین فریاد «گل»

«کریستین کینر» از آلمان یکی از طرفداران بورسیا دورتموند، رکورد جهانی گینس برای طولانی ترین فریاد «گل» در جهان را شکست. شاهکار کریستین بخشی از یک مسابقه رادیویی برای پیدا کردن طرفدار ورزشی که می تواند طولانی ترین فریاد «گل» به سبک گزارشگران فوتبال آمریکای لاتین که حروف صدادار خود را کش می دهند، بود. این طرفدار فوتبال عبارت «تور» که در زبان آلمانی به معنای «گل» است را تا زمان باورنکردنی 43.56 ثانیه فریاد زد و کش داد. قوانین رکورد برای ثبت این رکورد این است که باید سطح صدا حداقل 80 دسی بل در سراسر این تلاش نگه داشته شود.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکورد بیشترین شمع روی یک کیک تولد

یکی از پرکارترین رکوردداران گینس «آشریتا فورمن» و اعضای مرکز سری چینموی 85 سالگی استاد مدیتیشن خود را با قرار دادن بیشترین شمع روی کیک تولدش جشن گرفتند. آن ها 72585 شمع روی کیک او روشن کردند که حدود 40 ثانیه به سوختن ادامه داد و رکورد قبلی را شکستند. این تلاش در مرکز سری چینموی در نیویورک اتفاق افتاد و 100 نفر باهم کار کردند تا این کیک را درست کنند، شمع ها را تک تک در جای خود قرار دهند و روشن کنند. این کیک اسفنجی با موس وانیلی پر شده بود و به شکل یک مستطیل بزرگ که 8.5 متر طول و 2 متر عرض داشت ساخته شد. شمع ها انقدر زیاد بود که نمی شد به شیوه سنتی خاموش شود بنابراین از گاز کربن دی اکسید برای این کار استفاده شد. رکورد قبلی بیشترین شمع روی کیک متعلق به هارد لیموناد مایک در لس انجلس و با 50151 شمع به دست آمده بود.

 

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31)

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

بزرگترین نمایش وینگ چون در چین

بزرگترین نمایش وینگ چون در چنگدو در سیچوآن در چین در نمایشی خیره کننده از هنرهای رزمی به دست آمد. این تلاش با 10021 شرکت کننده اجرا شد. وینگ چون شکلی از دفاع شخصی است و این تلاش دوره های وینگ چون در کالج را برای ترویج هنرهای رزمی آغاز می کند. رکورد قبلی با 3000 شرکت کننده توسط انجمن گوانگدونگ در چین به دست آمده بود.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

 


 

 بلندترین زبان دنیا

«نیک استوبرل» با زبان 10.1 سانتیمتری شگفت انگیز خود رکورد جهانی گینس را به دست آورد. نیک 24 ساله از کالیفرنیا بلندترین زبان دنیا را دارد. او نه تنها قادر به لیسیدن بینی خود است بلکه می تواند آرنج خود را نیز بلیسد. رکورد قبلی متعلق به استفان تیلور و 9.8 سانتیمتر بود که در سال 2002 به دست آمده بود.

 

در صورت نارضایتی صاحب اثر مطلب حذف خواهد شد..


بهترین مطالب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز - سئو و بهینه سازی : مهدی جباری (نکا)