مرجع کد و ابزار وب

ابزار ساخت کد پاپ آپ نیو تب

سال پر برکتی را برایتان ارزومندیم


خانه » برترین خبرهای روز » ایران 1- 0 کره جنوبی؛ تا دقیقه 67
ایران 1- 0 کره جنوبی؛ تا دقیقه 67

ایران 1- 0 کره جنوبی؛ تا دقیقه 67

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

جدیدترین و پربیننده ترین اخبار امروز

خبر جدید امروز

اخبار مهم و جدید و پربازدید امروز


ورزش سه: تیم ملی ایران در حالی امروز ر برابر کره جنوبی قرار خواهد گرفت که در سه بازی گذشته موفق به پیروزی در برابر این تیم شده بود و حالا ملی پوشان فوتبال ایران به دنبال چهارمین برد پیاپی در برابر رقیب همیشگی فوتبال ایران هستند. شاگردان کی روش تاکنون به عنوان صدرنشین گروه اول مرحله مقدماتی جام جهانی در آسیا مطرح هستند.

هفته چهارم رقابت های مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا، ورزشگاه آزادی تهران، سه شنبه 20/07/95 ساعت 18:15

داور: یو جی ساتو (ژاپن)   کمک ها : توشی یوکی ناجی، آکان یاگی(ژاپن)

کارت زرد:

سونگ هیونگ مین (40)

تیم ملی ایران:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، سیدجلال حسینی، رامین رضاییان و میلاد محمدی، سعید عزت اللهی، احسان حاجی صفی، اشکان دژاگه، وحید امیری و علیرضا جهانبخش و سردار آزمون

سرمربی: کارلوس کی روش

تیم ملی کره جنوبی:

کیم سئونگ جیو، او جائه سوک، کیم کی هی، کواک تای وی، سون هونگ مین، کیم بو کئونگ، جی دونگ ون، هان کوک یانگ، کی سونگ یونگ، لی چونگ یونگ و یانگ هیونگ سو

سرمربی: اولی اشتیلیکه

 

شرح نیمه اول:

ملی پوشان کشورمان در حالی که موقعیت های زیادی را نصیب خود کرده بودند توانستند با یک نیمه اول را به پایان برسانند و راهی رختکن شوند.

بازی با حملات ایران آغاز شد، جو ورزشگاه و شوری که هواداران به بازیکنان ایران تزریق کرده بودند باعث شد تا ملی پوشان کشورمان با حملات خود بازی آغاز کنند و به همین دلیل در همان دقایق ابتدایی توانستند موقعیت های خوبی روی دروازه حریف شان به وجود بیاورند. موقعیت هایی که هر بار به دلیلی از دست رفت. با توجه به فشار وارده از سوی ملی پوشان ایران، تیم کشورمان را می توان حاکم مطلق بازی در 25 دقیقه اول دانست به طوریکه اولین شوت به سوی دروازه ایران در دقیقه 24 صورت گرفت، در هرحال یکی از انبوه فرصت های ایران در اواسط نیمه اول جواب داد و ایران توانست به گل اول دست پیدا کند.

اما پس از گل آزمون، کره ای به گونه ای که انگار به خود آمدند نبض بازی را در دست گرفتند و هرچند نتوانستند موقعیت خطرناکی روی دروازه ایران ایجاد کنند اما آنها را می توان مالک توپ دانست، در همان دقایق نیز ملی پوشان ایران با ضدحمله های سریع خود به دنبال بازکردن دروازه کره ای ها بودند و همین دلیل باعث می شدند تا کره ای سراپا حمله نشوند. در ده دقیقه پایانی نیمه نیز ملی پوشان ایران بازهم توانستند کره ای را کمی به عقب برانند تا با استفاده از سرعت زیاد خود خط دفاع حریف را غافلگیر کنند یا حداقل بازی را به حالت موازنه دربیاورند.

هر آنچه بود نیمه اول به سود ایران به پایان رسید و باید دید در نیمه مربیان، تدابیر کدام یک از مربیان کارکشته بر دیگری می چربد.

شرح گل: دقیقه 25؛ رامین رضاییان توپی را به صورت زمینی به داخل محوطه جریمه کره ارسال کرد و سردار آزمون به زیبایی توانست دروازه حریف را باز کند.

دقایق حساس:

دقیقه 2 – اولین حمله ملی پوشان ایران موقعیت مناسبی برای آنها به وجود آورد که توسط داور به نشانه آفساید متوقف شد. پرتاب بلند بیرانوند پس از برخورد به زمین به آزمون رسید و او نیز امیری را راه انداخت اما این بازیکن که در موقعیت آفساید قرار داشت این توپ را به بیرون زد.

دقیقه 7 – دومین موقعیت خطرناک ایران نیز اعلام آفساید شد، موقعیتی که یک گل برای ایران به همراه داشت اما داور به نشانه درآفساید قرار داشتن سردار آزمون که توپ را به پورعلی گنجی رسانده بود، گل مدافع ایران را قبول نکرد.

دقیقه 11 – سماجت امیری در دنبال کردن توپ با حرکات سریع وی ادامه یافت و در نهایت پاس بلند او به آزمون رسید اما اشتباه آزمون در حفظ این موقعیت توپ را به جهانبخش رساند و شوت سنگین او خطر دیگری روی دروازه کره به وجود آورد، شوتی که با حرکت بازیکن کره به کرنر رفت.

دقیقه 17 – فرصت فوق العاده دیگری نصیب تیم ملی پوشان که نتوانستند از آن سودی ببرند، سانتر حاج صفی از روی ضربه ایستگاهی در حالی که در محوطه شش قدم پایین آمد توسط آزمون فضای بالای دروازه را شکافت.

دقیقه 21 – یک حمله دیگر از سوی ملی پوشان ایران بازهم دروازه کره را با تهدید روبرو کرد. این همکاری دژاگه و رضاییات توپ را به جهانبخش رساند و پاس او به امیری با ضربه این بازیکن به سوی دروازه روبرو شد اما این توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 23 – اولین خطر روی دروازه ایران در این دقیقه صورت گرفت اما این موقعیت از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه 42 – ارسال بلند ملی پوشان کشورمان در محوطه جریمه حریف با ضربه سر سیدجلال حسینی دروازه کره ای را بازهم تهدید کرد اما اسن توپ نیزط به بیرون رفت.

دقیقه 44 – یک ارسال دیگر برای ملی پوشان ایران از روی یک ضربه ایستگاهی دیگر که پس از رفت و برگشتی به سیذجلال حسینی رسید و او نیز شوت خود را به سوی دروازه حریف زد اما این توپ از کنار دروازه راهی بیرون از زمین شد.

قیقه 49 – اولین موقعیت خطرناک نیمه دوم را ایران به وجود آورد و حمله ای که از جناح راست طراحی شده بود و توپی که روی دروازه حریف فرستاده شده بود با دفع مدافع کره ای روبرو شد.

دقیقه 50 – یک هجوم دیگر از سوی ایران و این بار عزت اللهی، جهانبخش را راه انداخت و او نیز پاس بسیار خوب خود را در موقعیتی ایده آل به سردار رساند اما مهار توپ اشتباه آزمون باعث شد تا دروازه بان کره ای صاحب توپ شود.

دقیقه 53 – همکاری بسیار خوب دژاگه و رضاییان باعث یک موقعیت دیکر برای تیم ملی شد و پاس مدافع ایران پشت هجده قدم به جهانبخش رسید و او نیز شوت خود را روانه دروازه حریف کرد اما این توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 57 – یک موقعیت دیگر برای ملی پوشان کشورمان، این بار عزت اللهی توانست از سد چند بازیکن کره ای بگذرد و در حالیکه می توانست تصمیم گیری بهتری داشته باشد شوت خود را از زاویه بسته زد اما این توپ هم از بالای دروازه با فاصله کم به بیرون رفت.

دقیقه 58 – ملی پوشان کشورمان که در این دقایق حاکم بازی هستند بازهم دروازه کره را با خطر روبرو کردند، پاس خوب و سریع امیری در موقعیت فوق العاده ای به آزمون رسید اما سردار نتوانست این توپ را به خوبی مهار کند و دروازه بان کره ای آن را به بیرون زد.

دقیقه 59 – اوتی که نصیب ایران شد را حاج صفی با پرتابی بلند به سوی دروازه کره فرستاد و در این لحظه ضربه سر عزت اللهی موقعیت فوق العاده ای را برای ایران به وجود آورد اما با اختلاف میلیمتری این توپ به بیرون رفت.

دقیقه 63 – ضربه کرنر ایران توسط دژاگه روی دروازه حریف فرستاده شد وپس از چند ضربه پشت محوطه جریمه به جهانبخش رسید و او نیز شوت دیدنی خود را به سوی دروازه حریف زد اما گلر کره ای این توپ را به سختی به کرنر فرستاد.

حاشیه:

*هواداران حاضر در ورزشگاه پیش از شروع بازی به صورت خودجوش به انجام عزاداری مشغول بودند.

*در زمان گرم کردن بازیکنان دو تیم، بیشتر عکاسان پشت دروازه تیم کره تجمع کرده بودند و مشغول عکاسی از قرمزپوشان کره ای بودند.

*حاضران در ورزشگاه پرچم های زیادی که شعارهای مذهبی بر روی آن نقش بسته به ورزشگاه آوردند که این پرچم ها در صورت گزارش ناظر بازی می تواند منجر به جریمه نقدی فدراسیون فوتبال ایران شود.

*پیش از آغاز بازی شعارهای مذهبی فراوانی توسط هواداران حاضر در ورزشگاه سرداده شد به گونه ای ورزشگاه آزادی را تبدیل به هیئت عزاداری 80 هزار نفری کرد.

*حضور بازیکنان و کادر نیمکت نشین تیم ملی در ورزشگاه آزادی با تشویق های شدید هواداران حاضر و تکان دادن پرچم های کشورمان و پرچم هایی منقش به نام اباعبدالله (ع) روبرو شد.

در صورت نارضایتی صاحب اثر مطلب حدف خواهد شد.


بهترین مطالب
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز - سئو و بهینه سازی : دانلود جدید 96
کانال فاز سنگین | استاتوس شاخ