پایان نامه کارشناسی ارشد:سنجش استقبال از روشهای الکترونیکی جمع آوری کمک­های مردمی

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 متن کامل پایان نامه کارشناسی ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و اولویت¬بندی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع¬آوری کمکهای مردمی (اعانات) در موسسات عام المنفعه براساس تکنیک ANP.

1-1-   مقدمه

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

امروزه موسسات عام المنفعه برای جذب مشارکت­های مردمی بمنظور طرفداری­ هرچه مناسب­تر از مددجویان و نیازمندان تحت پوشش خود علاوه بر اقدامات عمومی نظیر اعتماد­سازی ، تبلیغات و اطلاع‌رسانی و توسعه شبکه­های مردمی که بعنوان رکن اصلی توفیق عملکرد و بقای این موسسات می‌باشد، با فراهم کردن بسترهای نوآورانه مختلف به خصوص از طریق روش­های الکترونیکی کوشش می‌کنند. آنها اغلب براساس پیشرفت­های تکنولوژی روش­های جدیدی را به روش­های موجودشان اضافه می‌کنند تا امکان بهره­گیری هرچه بیشتر از ظرفیت­های بالقوه را فراهم سازند.

1-2-   ادبیات نظری پژوهش

1-2-1-   ایرانیان هر سال چقدر صدقه میدهند؟

کسی که پولی در صندوق صدقات می­اندازد لزوماً به موسسه­ای که چنین صندوقی را گذاشته اعتماد دارد، از اینرو به آمار نهایی پول­هایی که در صندوق جمع شده یا موارد مصرفی آن به صورت اقتصادی توجهی ندارد. با این حال شاید برای هر کسی جالب باشد که اندازه وجوهات جمع آوری شده از این جعبه های زرد و آبی و سرنوشت آن وجوهات را بداند. در عین حال از آنجا که کمیته امداد یک نهاد حاکمیتی می باشد، دانستن چنین آمار و ارقامی حق مردم تلقی می­گردد.

آمار رسمی کمیته امداد می­گوید تا پایان سال 90، شش میلیون و 678 هزار صندوق صدقات در نقاط مختلف ایران نصب شده یا در میان مردم و ادارات دولتی، نهادهای انقلابی و دیگر بخش­های جامعه توزیع شده می باشد. صندوق­های صدقات کمیته امداد به سه نوع کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم­بندی می­گردد. 94 درصد از صندوق­های کمیته امداد کوچک می باشد، اما آمار صندوق­های نصب شده در سال­های 86 تا 90 نشان می­دهد رویکرد این کمیته به نصب صندوق­های بزرگ بیشتر بوده می باشد. آمار کمیته امداد می­گوید از سال 84 تا سال 90 هر سال به گونه متوسط 4.3 درصد بر تعداد صندوق­های صدقات کل کشور افزوده شده می باشد. سرانه صندوق صدقات در میان مردم ایران در حال حاضر نزدیک به یک صندوق برای 11 نفر می باشد. با این حال در بعضی شهرها این رقم کمتر می باشد، مثلاً در سمنان به ازای هر هفت نفر یک صندوق صدقات هست.

    سال 90 از این اندازه صندوق صدقه نزدیک به 146 میلیارد تومان جمع­آوری شده که نسبت به سال قبل از آن نزدیک به 4/8 درصد افزایش داشته می باشد. سهم هر صندوق نزدیک به 21 هزار و 800 تومان بوده می باشد. به این ترتیب در هر روز سال نزدیک به 60 تومان در صندوق­ها ریخته شده می باشد. تقسیم رقم کلی بر اندازه جمعیت کشور هم نشانگر این می باشد که به ازای هر نفر نزدیک به 2000 تومان و به ازای هر خانوار نزدیک به 7000 تومان در هر صندوق ریخته شده می باشد. (جمعیت کشور 75 میلیون نفر و تعداد خانوارها 21 میلیون نفر فرض شده می باشد) کمیته امداد در آمار خود می­گوید استان­های مرکزی کشور بیشترین اندازه صدقه به نسبت هر نفر را داشته­اند و استان­های محرومی زیرا سیستان و بلوچستان کمترین اندازه پرداختی را داشته­اند. البته اندازه صدقه پرداختی هر نفر در استانهای آذربایجان شرقی و غربی هم به نسبت کمتر از سایر نقاط کشور بوده می باشد. از نظر آمار جزئی بایستی گفت سال 90، تهرانی­ها 24 میلیارد تومان در صندوق­های صدقه ریخته­اند. از آن سو رقم کمک در هرمزگان کمتر از سایر استان­ها و نزدیک به 994 میلیون تومان می باشد. جالب می باشد بدانید به گفته کمیته امداد مجموع کمک­های جمع شده از سال 63 تا سال 90 از صندوق های صدقات 860 میلیارد تومان بوده می باشد. به این ترتیب مشخص می­گردد تا چه اندازه حجم کمک­ها در سال­های اخیر افزایش یافته می باشد (البته نباید کاهش ارزش پول در بستر زمان را هم از یاد برد).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-1-   اهداف پژوهش

این پژوهش بصورت مشخص در کمیته امداد امام خمینی(ره) مورد مطالعه و انجام قرار خواهد گرفت و هدف کاربردی آن یافتن زیرساختهایی بهینه روشهای جذب کمکها و افزایش گروه حامیان و کاهش هزینه های مربوط به جمع آوری کمکهای مردمی می باشد.

  1. شناسائی اندازه توفیق روشهای الکترونیکی در جمع­آوری کمک­های مردمی.
  2. شناسائی اندازه استقبال از روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی
  3. شناسائی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی
  4. مقایسه زیرساخت روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی و یافتن موارد مناسب از بین آنها.

هدف آرمانی این پژوهش کمک به مدیریت و توسعه مشارکتهای مردمی در موسسات عام المنفعه مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشد که از طریق یافتن زیرساخت های مناسب­تر روشهای جدید الکترونیکی انجام می­گردد.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و اولویت¬بندی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع¬آوری کمکهای مردمی (اعانات) در موسسات عام المنفعه براساس تکنیک ANP.  با فرمت ورد

برچسب‌ها:,