پایان نامه مدیریت:ارائه زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع­ آوری کمک­های مردمی

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 متن کامل پایان نامه کارشناسی ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و اولویت¬بندی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع¬آوری کمکهای مردمی (اعانات) در موسسات عام المنفعه براساس تکنیک ANP.

1-1-1-   مراحل تجارت الکترونیکی

تجارت الکترونیک از شش مرحله تشکیل شده می باشد. مرحله اول مطالعه[1] می باشد که در آن خریدار، محصول مورد نظر خود را در سایت‌های مربوطه مطالعه می کند. پس از این مرحله خریدار با فروشندگان مختلف راجع به پارامترهایی مثل قیمت، نوع، زمان تحویل، خدمات پس از فروش، نحوه پرداخت و غیره مذاکره[2] می کند و یک فروشنده را انتخاب می کند.

بعد از مذاکره بین خریدار و فروشنده قرارداد[3] بسته می گردد. اکنون نوبت مهم‌ترین مرحله تجارت الکترونیک یعنی پرداخت[4] الکترونیک می باشد. انجام هیچ معامله­ای بدون پرداخت کامل نیست. در این مرحله به گونه­ای خریدار پول محصول خریداری شده را به فروشنده پرداخت می کند. پس از پرداخت محصول خریداری شده به خریدار تحویل[5] داده می گردد. در نهایت فروشنده با خدمات پس از فروش[6] از محصول خود طرفداری می کند.

1-1-2-   اهمیت سیستم­ های پرداخت

سالهای متمادی نحوه عملکرد و کارکرد نظام پرداخت به عنوان نگرانی و دغدغه بانکهای مرکزی مطرح نبود. عملیات این نظام بیشتر به عنوان یک فعالیت مکانیکی و پشت پرده مطرح بود که سیاست­گذاری خاصی را نمی­طلبید. این تفکر در حال حاضر تغییر پیدا کرده می باشد. اقتصادهای مدرن در 15 سال اخیر شاهد دو اتفاق بوده اند:

 • رشد چشمگیر گردش پول در سیستمهای پرداخت، هم از لحاظ تعداد مبادلات انجام شده و هم از لحاظ مقدار ارزش پول جابجا شده. این امر به علت رشد سریع فعالیت بازارهای مالی در سراسر جهان می باشد که پرداخت های مربوطه به تبع آن رشد کرده می باشد.
 • رشد چشمگیر تکنولوژی. از طریق این تکنولوژی وجوه می­توانند از خلال سیستم­های پرداخت بسیار سریع تر حرکت کنند.

در کشور انگلستان گردش نظام پرداخت 42 برابر تولید ناخالص داخلی (GDP) سالانه این کشور می­باشد. به اظهار دیگر تنها شش روزکاری کافیست تا نظام پرداخت انگلستان ارزشی برابر با GDP کشور را پردازش نماید. پس هم اکنون توجه زیادی به تأثیر سیستم­های پرداخت در اقتصاد بازار مبذول می­گردد. این اقبال جهانی از چند وجه قابل توجه می باشد:

  شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 1. به عنوان بخش حیاتی زیرساخت مالی و اقتصاد.
 2. به عنوان کانال لازم جهت مدیریت موثر اقتصادی، خصوصاً از لحاظ سیاست های پولی.
 3. به عنوان یک ابزار جهت ارتقاء کارایی اقتصادی.

1-1-3-   سیستمهای پرداخت و پایداری مالی

با در نظر داشتن تأثیر اساسی سیستم­های پرداخت، خیلی سخت نیست که متوجه شویم توقف و اختلال در عملیات این سیستم می­تواند اثرات غیر قابل جبرانی بر بازارهای مالی که به آنها سرویس می‌دهد وارد آورد؛ بالعکس ممکن می باشد توسعه نامناسب و بد در بازار مالی و یا موسسات اثرات مخرب بر عملیات نظام پرداخت داشته باشد. پس، اگر یک مشکل مالی موجب گردد تا افراد نتوانند اعمال خود را در نظام پرداخت انجام دهند، این امر موجب ایجاد اختلال در سیستم پرداخت خواهد گردید و در نتیجه ممکن می باشد که کلیه فعالیتها را دچار مشکل نماید. در این حالت اگر متولی سیستم پرداخت که دچار اشکال شده می باشد به اندازه کافی در سیستم، بزرگ و مهم باشد امکان دارد که این حالت اشکال و توقف همه جانبه تعمیم داده گردد.

پس یک ارتباط دو طرفه بین پایداری بازارهای مالی و پایداری سیستم پرداخت هست. در نتیجه زمامداران بازار مالی می­بایست یک ارتباط تنگاتنگ با ناظران سیستم پرداخت داشته باشند تا از شناسایی و حل و فصل هر گونه اختلالی در سیستم در همان گامهای ابتدایی اطمینان حاصل کنند .

[1] Cataloging

[2] Negotiation

[3] Contract

[4] Payment

[5] Delivery

[6] After sale support

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-1-   اهداف پژوهش

این پژوهش بصورت مشخص در کمیته امداد امام خمینی(ره) مورد مطالعه و انجام قرار خواهد گرفت و هدف کاربردی آن یافتن زیرساختهایی بهینه روشهای جذب کمکها و افزایش گروه حامیان و کاهش هزینه های مربوط به جمع آوری کمکهای مردمی می باشد.

 1. شناسائی اندازه توفیق روشهای الکترونیکی در جمع­آوری کمک­های مردمی.
 2. شناسائی اندازه استقبال از روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی
 3. شناسائی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی
 4. مقایسه زیرساخت روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی و یافتن موارد مناسب از بین آنها.

هدف آرمانی این پژوهش کمک به مدیریت و توسعه مشارکتهای مردمی در موسسات عام المنفعه مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشد که از طریق یافتن زیرساخت های مناسب­تر روشهای جدید الکترونیکی انجام می­گردد.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و اولویت¬بندی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع¬آوری کمکهای مردمی (اعانات) در موسسات عام المنفعه براساس تکنیک ANP.  با فرمت ورد