دنلود تحقیق رایگان پایان نامه درباره نقش نسبت اعضای موظف هیأت مدیره بر سیاست های متهورانه مالیاتی

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 پایان نامه مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر ساختار هیأت¬ مدیره شرکت¬ها بر سیاست¬های متهورانه مالیاتی شرکت¬های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

 تئوری مباشرت

در حالیکه در تئوری نمایندگی فرض می گردد که مدیران و مالکان علایق متفاوتی دارند (تضاد منافع) تئوری مباشرت دیدگاه کاملا متفاوتی دارد. این تئوری اظهار می کند که مدیران و هیأت مدیره لزوما قابل اعتماد هستند و بایستی به عنوان مباشران، منابع را به آن ها واگذار کنیم و نظارت در این ارتباط معنی ندارد. دیدگاه این تئوری بر این عقیده استوار می باشد که هیأت مدیره و مدیران به عنوان مباشران شرکت می باشند و هیأت مدیره به عنوان مباشر، بیشتر در جهت به حداکثر رساندن ثروت سهامداران گام بر می دارد. دیوید[1]، (1997) تبیین ­می دهد که چگونه مباشران، دستیابی به اهداف سازمان را بر منافع شخص خود ترجیح می­دهند و دستیابی به موفقیت­های سازمان، خود باعث ارضای نیازهای شخصی مباشران می گردد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

دیوید و همکاران اظهار می کنند که مدیران به واسطه شرکت شناخته می شوند. دیلی[2]، (2003) به این نکته تصریح می کند که مدیران شرکت علاقه­مند به حفظ شهرت خود هستند. در نتیجه شرکت را به گونه­ای اداره می کنند که عملکرد مالی شرکت به حداکثر برسد در عوض عملکرد شرکت تاثیر مستقیمی بر عملکرد شخصی مدیران دارد.

فاما اظهار می کند مدیرانی که به عنوان مباشران شرکت اقدام می کنند، در حرفه ی خود نیز موفقند. شلیفر و ویشنی[3]، (1997) با طرفداری از این دیدگاه اظهار داشتند، مدیرانی که بازده خوبی برای سرمایه­گذاران به ارمغان می آورند شهرت خوبی نیز کسب می کنند و این خود باعث ورود آن­ها به بازارهای مالی، تامین نیازهای مالی و تامین نیازهای آینده شرکت می گردد. از این دیدگاه وجود اکثریت مدیران موظف در هیأت مدیره منجر به عملکرد بالای شرکت می گردد زیرا که این مدیران تصور بهتری از شرکت داشته و در رهبری شرکت در جایگاه بالاتری نسبت به مدیران غیرموظف قرار دارند و در نتیجه می توانند تصمیمات بهتر و کاراتری بگیرند.

[1] David

[2]Daily et ai .

[3] Shelifer & Vishny

سوالات یا اهداف این پایان نامه :  

هدف کلی پژوهش، تبیین تاثیر ساختار هیأت مدیره شرکت ها بر سیاست های متهورانه مالیاتی می باشد.

اهداف فرعی :

تبیین تاثیر نسبت اعضای موظف هیأت مدیره  بر سیاست های متهورانه مالیاتی.

تبیین تاثیر نسبت تغییر ریاست هیأت مدیره بر سیاست های متهورانه مالیاتی.

تبیین تاثیر تأثیر دوگانه مدیرعامل بر سیاست های متهورانه مالیاتی.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تأثیر ساختار هیأت¬ مدیره شرکت¬ها بر سیاست¬های متهورانه مالیاتی شرکت¬های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران  با فرمت ورد