پایان نامه بررسی نقش دوگانه مدیرعامل بر سیاست های متهورانه مالیاتی

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 پایان نامه مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر ساختار هیأت¬ مدیره شرکت¬ها بر سیاست¬های متهورانه مالیاتی شرکت¬های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

) معیارهای سنجش ساختار هیأت مدیره

تأثیر و تاثیر هیأت مدیره توسط محققان رشته های مختلف مثل: حقوق، اقتصاد، حسابداری­ مالی، جامعه­شناسی، مدیریت استراتژیک و نظریه سازمانی مورد مطالعه قرار گرفته و تعدادی آثار مکتوب خارجی درمورد تاثیر ساختار هیأت مدیره بر سیاست های متهورانه مالیاتی نوشته شده می باشد. محققان بی شماری به موضوعات دیگری از قبیل: مالکیت، تغییر مدیرعامل در یک شرکت و اثر آنر بر روی عملکرد توجه کرده اند.

در اینجا نیز یک سری عناصر برای ساختار هیات  مدیره تعریف نموده ایم و کوشش بر آن می باشد که اندازه اثرگذاری این عناصر را بر سیاست های متهورانه مالیاتی سنجیده گردد.

 

نسبت تغییرات هیأت مدیره

شرکت به ­وسیله هیأت مدیره­ای که از بین صاحبان سهام انتخاب شده و کلا یا بعضا قابل عزل می­باشند اداره خواهد گردید. عده اعضای هیأت مدیره در شرکت های سهامی عمومی نباید از پنج نفر کمتر باشد.

در صورتی­که بر اثر فوت یا استعفا یا سلب شرایط از یک یا چند نفر از مدیران تعداد اعضا هیأت مدیره از حداقل مقرر در این قانون کمتر گردد اعضا علی­البدل به ترتیب مقرر در اساسنامه و الا به ترتیب مقرر توسط مجمع عمومی جای آنان را خواهند گرفت و درصورتی که عضو علی­البدل تعیین نشده باشد و یا تعداد اعضا علی­البدل کافی برای تصدی محل­های خالی در هیأت مدیره نباشد مدیران باقی مانده بایستی بلافاصله مجمع عمومی عادی شرکت را جهت تکمیل اعضا هیأت مدیره دعوت نمایند (ماده 112قانون تجارت).

همچنین در ماده 119 قانون تجارت آمده می باشد؛ هیأت مدیره در اولین جلسه خود از بین اعضا هیات یک رئیس و یک نایب­رئیس که بایستی شخص حقیقی باشند برای هیأت مدیره تعیین می­نماید. مدت ریاست رئیس و نیابت نایب رئیس هیأت مدیره بیش از مدت عضویت آن ها در هیأت مدیره نخواهد بود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :  

هدف کلی پژوهش، تبیین تاثیر ساختار هیأت مدیره شرکت ها بر سیاست های متهورانه مالیاتی می باشد.

اهداف فرعی :

تبیین تاثیر نسبت اعضای موظف هیأت مدیره  بر سیاست های متهورانه مالیاتی.

تبیین تاثیر نسبت تغییر ریاست هیأت مدیره بر سیاست های متهورانه مالیاتی.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

تبیین تاثیر تأثیر دوگانه مدیرعامل بر سیاست های متهورانه مالیاتی.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تأثیر ساختار هیأت¬ مدیره شرکت¬ها بر سیاست¬های متهورانه مالیاتی شرکت¬های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران  با فرمت ورد