پایان نامه بررسی استقبال از روشهای الکترونیکی جمع­ آوری کمک­های مردمی

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 متن کامل پایان نامه کارشناسی ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و اولویت¬بندی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع¬آوری کمکهای مردمی (اعانات) در موسسات عام المنفعه براساس تکنیک ANP.

1-1-1-   صدقه دادن مدرن

دنیای امروز، دنیای فناوری می باشد و این مساله­ای نیست که دیگر بتوان انکار نمود. بسیاری از کارهایی که دیروز به صورت دستی و غیرخودکار انجام می­دادیم، امروز به صورت خودکار و گاهی بدون آگاهی ما انجام می گردد، از ظرف شستن گرفته تا کنترل چراغ راهنمایی و رانندگی؛ در حوزه مالی و اقتصادی هم کم نیست اثرات الکترونیکی و یارانه­ای شدن این امور. یک نمونه از این مسائل صدقه دادن می باشد، کمیته امداد و سایر نهادهای خیریه در سال­های اخیر کوشش کرده­اند سیستم جمع­آوری اعانات خود را به صورت الکترونیکی درآورند.

الکترونیکی شدن چه مزیتی دارد؟ نخستین مزیت الکترونیکی شدن جمع­آوری صدقه یا اعانه خیریه این می باشد که دیگر به نیروی انسانی و هزینه لازم برای جمع­آوری کمک­ها نیازی نیست. در حال حاضر، کمیته امداد برای تخلیه یک صندوق چند مرحله کاری را انجام می دهد، نیرویی به صورت میدانی صندوق­ها را تخلیه می­کند، نیروی دیگری پول­ها را شمارش می­کند، نیروی دیگری پول­های شمارش شده را رسید می­کند و امور حسابداری آن را انجام می­دهد و یک نیرو هم وظیفه بردن پول به بانک و واریز آن به حساب را بر عهده دارد. این تعداد نیرو را ضرب کنید در تعداد صندوق­هایی که بایستی تخلیه گردد و آن وقت می­بینید چه حجمی از نیروی انسانی و با چه هزینه­ای این کار را انجام می­دهند.

دومین مزیت الکترونیکی شدن صدقه این می باشد که خطراتی زیرا سرقت و سایر موارد که از زمان جمع‎­آوری پول تا زمان واریز به بانک سازمان خیریه را تهدید می­کند، وجود نخواهد داشت، از سوی دیگر با الکترونیکی شدن پرداخت صدقه می­توان عنصر زمان را حذف نمود و بلافاصله پولی که کمک شده را در حساب داشت و آن را صرف نیازهای افراد نمود؛ با این حساب کمیته امداد و سایر خیریه­ها چه تدابیری برای دریافت کمک های مردمی به صورت الکترونیکی اندیشیده­اند؟

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-1-   اهداف پژوهش

این پژوهش بصورت مشخص در کمیته امداد امام خمینی(ره) مورد مطالعه و انجام قرار خواهد گرفت و هدف کاربردی آن یافتن زیرساختهایی بهینه روشهای جذب کمکها و افزایش گروه حامیان و کاهش هزینه های مربوط به جمع آوری کمکهای مردمی می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  1. شناسائی اندازه توفیق روشهای الکترونیکی در جمع­آوری کمک­های مردمی.
  2. شناسائی اندازه استقبال از روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی
  3. شناسائی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی
  4. مقایسه زیرساخت روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی و یافتن موارد مناسب از بین آنها.

هدف آرمانی این پژوهش کمک به مدیریت و توسعه مشارکتهای مردمی در موسسات عام المنفعه مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشد که از طریق یافتن زیرساخت های مناسب­تر روشهای جدید الکترونیکی انجام می­گردد.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و اولویت¬بندی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع¬آوری کمکهای مردمی (اعانات) در موسسات عام المنفعه براساس تکنیک ANP.  با فرمت ورد