دانلود مقاله فارسی پایان نامه با موضوع نقش نقش دوگانه مدیرعامل بر سیاست های متهورانه مالیاتی

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 پایان نامه مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر ساختار هیأت¬ مدیره شرکت¬ها بر سیاست¬های متهورانه مالیاتی شرکت¬های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

نسبت تغییرات هیأت مدیره

شرکت به ­وسیله هیأت مدیره­ای که از بین صاحبان سهام انتخاب شده و کلا یا بعضا قابل عزل می­باشند اداره خواهد گردید. عده اعضای هیأت مدیره در شرکت های سهامی عمومی نباید از پنج نفر کمتر باشد.

در صورتی­که بر اثر فوت یا استعفا یا سلب شرایط از یک یا چند نفر از مدیران تعداد اعضا هیأت مدیره از حداقل مقرر در این قانون کمتر گردد اعضا علی­البدل به ترتیب مقرر در اساسنامه و الا به ترتیب مقرر توسط مجمع عمومی جای آنان را خواهند گرفت و درصورتی که عضو علی­البدل تعیین نشده باشد و یا تعداد اعضا علی­البدل کافی برای تصدی محل­های خالی در هیأت مدیره نباشد مدیران باقی مانده بایستی بلافاصله مجمع عمومی عادی شرکت را جهت تکمیل اعضا هیأت مدیره دعوت نمایند (ماده 112قانون تجارت).

همچنین در ماده 119 قانون تجارت آمده می باشد؛ هیأت مدیره در اولین جلسه خود از بین اعضا هیات یک رئیس و یک نایب­رئیس که بایستی شخص حقیقی باشند برای هیأت مدیره تعیین می­نماید. مدت ریاست رئیس و نیابت نایب رئیس هیأت مدیره بیش از مدت عضویت آن ها در هیأت مدیره نخواهد بود. هیأت مدیره در هر موقع می­تواند رئیس و نایب رئیس هیأت مدیره را از سمت­های مذکور عزل کند. هر ترتیبی خلاف این ماده مقرر گردد کان لم یکن خواهد بود.

 

نسبت مدیران موظف

فاما و جانسون (1983) عقیده دارند وجود اکثریت مدیران موظف در هیأت مدیره منجر به عملکرد بالای شرکت می گردد زیرا که این مدیران تصور بهتری از شرکت داشته و در رهبری شرکت در جایگاه بالاتری نسبت به مدیران غیرموظف قرار دارند و در نتیجه می توانند تصمیمات بهتر و کاراتری بگیرند و هیأت مدیره را وسیله­ای برای نظارت مدیران معرفی می کنند و هیأت مدیره را متشکل از دو قسمت می دانند:

الف)اعضای موظف، مدیرانی که در شرکت سمت اجرایی دارند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :  

هدف کلی پژوهش، تبیین تاثیر ساختار هیأت مدیره شرکت ها بر سیاست های متهورانه مالیاتی می باشد.

اهداف فرعی :

تبیین تاثیر نسبت اعضای موظف هیأت مدیره  بر سیاست های متهورانه مالیاتی.

تبیین تاثیر نسبت تغییر ریاست هیأت مدیره بر سیاست های متهورانه مالیاتی.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

تبیین تاثیر تأثیر دوگانه مدیرعامل بر سیاست های متهورانه مالیاتی.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تأثیر ساختار هیأت¬ مدیره شرکت¬ها بر سیاست¬های متهورانه مالیاتی شرکت¬های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران  با فرمت ورد