پایان نامه ارشد مدیریت:سنجش زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع­ آوری کمک­های مردمی

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 متن کامل پایان نامه کارشناسی ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و اولویت¬بندی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع¬آوری کمکهای مردمی (اعانات) در موسسات عام المنفعه براساس تکنیک ANP.

1-1-1-   سیستمهای پرداخت و کارایی اقتصادی

در صورتیکه سیستم پرداخت ناکارا و غیرقابل اتکا باشد، ممکن می باشد به جای اینکه چند روز جهت انتقال پول از بانک پرداخت کننده به بانک دریافت کننده، زمان لازم باشد چند هفته زمان طول بکشد. همچنین ممکن می باشد که مدت زمان انتقال در این سیستم ثابت نباشد (در بعضی مواقع چند روز و در بعضی مواقع چند هفته طول بکشد). اینگونه عدم کارایی نه تنها موجب ایجاد مشکل و ناراحتی برای بهره گیری­کنندگان می­گردد، بلکه می­تواند اثرات بسیار نامطلوبی بر چگونگی معاملات و تبادل کالا و خدمات داشته باشد. اگر پول در سیستم پرداخت متوقف گردد، در این صورت جهت بهره گیری در سایر مقاصد بهره­ور قابل بهره گیری نخواهد بود. سازمانها و شرکتها نیز به گونه مشابه، نمی­توانند برای دریافت و پرداخت خود به صورت کارا و با حداقل هزینه برنامه ریزی کنند.

1-1-2-   مروری بر سیستمهای پرداخت الکترونیک

در پیاده­سازی ساختارهای پرداخت سنتی و معمولی، مشتری محصول را نظاره نموده، آن را امتحان می­نماید و سپس بابت آن پول پرداخت می­نماید و یا آنکه از چک یا کارت اعتباری برای خرید محصول مورد نظر بهره گیری می نماید. در دنیای تجارت الکترونیک، در بیشتر موارد مشتری به گونه فیزیکی محصول را در زمان معامله نظاره نمی­نماید و روش پرداخت به صورت الکترونیکی می­باشد. پس ایجاد اطمینان و مقبولیت تأثیر عمده­ای را در دنیای تجارت الکترونیک اعمال می­نماید و این امر در زمینه نحوه پرداخت و در مقایسه با روش­های سنتی بسیار مهم­تر می باشد.

سیستم­های پرداخت الکترونیک، سیستم­های نرم­افزاری و سخت­افزاری را به گونه­ای در کنار هم قرار می­دهند که در نتیجه آن مشتریان را قادر می­سازد به صورت برخط[1] بابت محصول خریداری شده و یا خدمت ارایه شده وجه خود را پرداخت نمایند، اهداف اصلی سیستم پرداخت الکترونیک شامل افزایش کارایی، بهبود امنیت، افزایش رفاه و آسایش مشتری و همچنین سهولت در بهره گیری از سیستم پرداخت می باشد برای پیاده سازی EPS چندین ابزار و روش هست.

همانطور که قبلاً نیز تبیین داده گردید در تجارت معمول و سنتی، مشتریان بابت خرید کالاها و خدمات از وجه نقد، چک یا کارت­های اعتباری بهره گیری می­نمودند. خریداران برخط برای خرید کالاها و خدمات به صورت آن لاین امکان دارد که از سیستم­های پرداخت ذیل بهره گیری نمایند:

 • کارتهای اعتباری : این نوع از کارتها بر اساس اعتبار مشتری قابل شارژ بوده و یکی از رایج­ترین روشهای بهره گیری از سیستم پرداخت الکترونیک به شمار می­رود.
 • پول الکترونیک : یک وجه یا پول استاندارد می­باشد که قابلیت تبدیل به شکل الکترونیکی را دارا می باشد و از آن می­توان برای پرداخت بابت خریدهای برخط بهره گیری نمود.
 • هدایای الکترونیک : یکی از شیوه­های ارسال گواهی هدیه یا وجوه الکترونیکی از یک شخص به شخص دیگر می­باشد. دریافت­کننده هدیه مزبور قادر می باشد در فروشگاه­ها و مغازه­هایی که چنین هدیه­ای را قبول می­نمایند، به خرید بپردازند.
 • پرداخت قبوض آب، برق و تلفن ماهیانه به صورت برخط.
 • کارتهای هوشمند : در این نوع از کارتها ارزش مشخصی ذخیره شده و علاوه بر آن اطلاعات شخصی و مالی مهمی در آن گنجانده شده می باشد که از آن برای پرداخت آن لاین بهره گیری می گردد.
 • کیف الکترونیک : شبیه کارتهای هوشمند می باشد و در آن اندازه مشخصی از پول ذخیره شده می باشد.
 • سیستمهای پرداخت خرد یا کوچک: شبیه کیفهای الکترونیک می­باشد شامل اندازه مشخصی از پول می باشد که در آن ذخیره گردیده می باشد، اما از آن برای پرداختهای کوچک مانند پنی یا درصدی از پنی (پنی پول خرد آمریکا و به تعبیری پول خرد دلار می­باشد) بهره گیری می­گردد.

گرچه سیستمهایی که اظهار گردید مستقل از یکدیگر به نظر می­رسند اما شباهت­های بسیاری در بطن آنها هست. برای مثال زمانیکه از کیف دیجیتالی برای ذخیره اطلاعات مربوط به کارت اعتباری بهره گیری می گردد از آن به عنوان کارتهای پرداخت یاد می­کنند و زمانیکه پول الکترونیکی در آنها ذخیره می­گردد کیف دیجیتال یک نوع پول الکترونیک تلقی می­گردد.

[1] On-line

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-1-   اهداف پژوهش

این پژوهش بصورت مشخص در کمیته امداد امام خمینی(ره) مورد مطالعه و انجام قرار خواهد گرفت و هدف کاربردی آن یافتن زیرساختهایی بهینه روشهای جذب کمکها و افزایش گروه حامیان و کاهش هزینه های مربوط به جمع آوری کمکهای مردمی می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 1. شناسائی اندازه توفیق روشهای الکترونیکی در جمع­آوری کمک­های مردمی.
 2. شناسائی اندازه استقبال از روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی
 3. شناسائی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی
 4. مقایسه زیرساخت روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی و یافتن موارد مناسب از بین آنها.

هدف آرمانی این پژوهش کمک به مدیریت و توسعه مشارکتهای مردمی در موسسات عام المنفعه مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشد که از طریق یافتن زیرساخت های مناسب­تر روشهای جدید الکترونیکی انجام می­گردد.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و اولویت¬بندی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع¬آوری کمکهای مردمی (اعانات) در موسسات عام المنفعه براساس تکنیک ANP.  با فرمت ورد