دانلود پایان نامه تعیین استقبال از روشهای الکترونیکی جمع­ آوری کمک­های مردمی

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 متن کامل پایان نامه کارشناسی ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و اولویت¬بندی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع¬آوری کمکهای مردمی (اعانات) در موسسات عام المنفعه براساس تکنیک ANP.

  • ، بهره گیری از پلتفرم تلفن همراه

یکی از نخستین طرح­ها برای جمع­آوری کمک، طرحی بود که بهزیستی آماده نمود اما بسیار بد اجرا و حتی به بازگشت پول مردم هم منتهی گردید. ماجرا این بود که بهزیستی سامانه­ای طراحی کرده بود که کاربران شبکه تلفن همراه بتوانند با ارسال یک کد مشخص مبالغی را به بهزیستی کمک کنند و آن گاه آن را از روی قبض تلفن همراه خود بپردازند. با تبلیغ نکردن مناسب این طرح از سوی بهزیستی و نیز اشکالاتی در اجرای آن و نیز سوء بهره گیری بعضی از این ابتکار یا شوخی بعضی با این طرح، افراد بسیاری بدون اطلاع از چیستی ماجرا به سمت کمک­های مادی ناخودآگاه رفتند و آن گاه صدای اعتراض آنقدر بالارفت که بهزیستی مجبور گردید پول­ها را پس بدهد. با این حال به دلیل نفوذ پیامک میان مردم، همچنان می­توان به این طرح امید داشت به شرط این که در مقام اجراء هم روسفید بیرون بیاییم.

طرح دوم، بهره گیری از صندوق­های الکترونیکی صدقه می باشد. بهره گیری از این صندوق­ها باعث کاهش اندازه جرایم مرتبط با صندوق ازجمله سرقت هم می­گردد، اما دریغ که زیرساخت لازم برای این طرح در کشور مهیا نیست. کارت­های بانکی موجود در کشور از سیستم POS بهره گیری می­کنند اما سیستم این صندوق­ها اعتباری یعنی مانند اتوبوس و متروست. از آن سو، ساخت کارت­هایی مخصوص کمک هم مورد استقبال قرار نمی­گیرد، زیرا کمک نقدی مطمئنا ساده­تر از شارژ کارت خواهد بود.

  • طرح سوم، شبکه بانکداری الکترونیکی

بر این اساس سازمان­های خیریه بیش از هر چیز به سمت سیستم بانکی رفتند و با بهره گیری از درگاه­های خدماتی بانک ها، سایت­های خودشان، دستگاه­های خودپرداز و بعضاً پایانه­های POS کوشش می­کنند کمک­های مردم را به شکل الکترونیکی دریافت کنند. در میان سه روش ذکرشده این روش مورد توجه مردم قرار گرفته می باشد و البته ضریب خطا و حواشی کمتری هم دارد.

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1-1-1-   تأثیر پرداخت‏‌های الکترونیک در گسترش تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیکی را می‌توان انجام هرگونه امور تجاری به صورت آنلاین از طریق اینترنت بیان نمود. این تکنیک در سال‌های اخیر رشد بسیاری داشته می باشد و پیش‌بینی می گردد بیش از این نیز رشد کند. گاهی تجارت الکترونیکی به هرگونه معامله‌ای که در آن خرید و فروش کالا و یا خدمات از طریق اینترنت صورت می پذیرد اطلاق می گردد؛ امّا تجارت الکترونیکی عملاً  کاربرد وسیع‌تری دارد، یعنی نه تنها شامل خرید و فروش از طریق اینترنت نیست بلکه سایر جنبه‌های فعالیت تجاری، مانند خریداری، صورت­برداری از کالاها، مدیریت تولید و تهیه و توزیع و جابه‌جایی کالاها و همچنین خدمات پس از فروش را از طریق روشهای مختلف الکترونیکی در بر می‌گیرد. البته مفهوم گسترده‌تر تجارت الکترونیک کسب و کار الکترونیک می‌باشد.

سیستم‌های پرداخت، بخش حیاتی زیرساخت اقتصادی و مالی یک کشور هستند ؛عملکرد خوب آن‌ها در انتقال امن و به موقع وجوه مهم‌ترین اثر آن‌ها در عملکرد کلی نظام اقتصاد می‌باشد. یک نظام پرداخت در واقع شامل مراحلی می باشد که اجازه می‌دهد که بهره گیری کنندگان پول را انتقال دهند.

در سالیان اخیر و همزمان با پیشرفت‌های فزاینده تکنولوژی‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی، بسیاری از تعاملات در دنیای واقعی به جهانی مجازی انتقال یافته می باشد. اصلی‌ترین ویژگی این تکنولوژی‌ها یعنی به اصطلاح (فشردگی زمان و مکان) بسیاری از محدودیت‌های جغرافیایی و زمانی در دنیای فیزیکی را از میان برداشته و فرصت‌های بدیعی را در اختیار حکومت‌ها، صاحبان شرکت‌های فراملّیتی و افراد قرار داده می باشد تا تعاملات خود را با شتاب بیشتر و در زمان کمتر، فراتر از مرزهای جغرافیایی و محدودیت‌های زمانی انجام دهند

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-1-   اهداف پژوهش

این پژوهش بصورت مشخص در کمیته امداد امام خمینی(ره) مورد مطالعه و انجام قرار خواهد گرفت و هدف کاربردی آن یافتن زیرساختهایی بهینه روشهای جذب کمکها و افزایش گروه حامیان و کاهش هزینه های مربوط به جمع آوری کمکهای مردمی می باشد.

  1. شناسائی اندازه توفیق روشهای الکترونیکی در جمع­آوری کمک­های مردمی.
  2. شناسائی اندازه استقبال از روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی
  3. شناسائی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی
  4. مقایسه زیرساخت روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی و یافتن موارد مناسب از بین آنها.

هدف آرمانی این پژوهش کمک به مدیریت و توسعه مشارکتهای مردمی در موسسات عام المنفعه مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشد که از طریق یافتن زیرساخت های مناسب­تر روشهای جدید الکترونیکی انجام می­گردد.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و اولویت¬بندی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع¬آوری کمکهای مردمی (اعانات) در موسسات عام المنفعه براساس تکنیک ANP.  با فرمت ورد