دانلود پایان نامه بررسی مقایسه زیرساخت روشهای الکترونیکی جمع ­آوری کمک­های مردمی و یافتن موارد مناسب از بین آنها.

92
آگوست 10, 2016 0 Comment

 متن کامل پایان نامه کارشناسی ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه و اولویت¬بندی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع¬آوری کمکهای مردمی (اعانات) در موسسات عام المنفعه براساس تکنیک ANP.

1-1-1-   زیرساخت­های پرداخت الکترونیکی

زیرساخت­های پرداخت الکترونیکی عبارتند از تجهیزات و امکانات نرم­افزاری و سخت­افزاری جهت فراهم کردن امکان پرداخت وجه در هنگام خرید کالا و خدمات و یا انجام تسویه حساب مالی بین افراد حقیقی و حقوقی بدون حضور فیزیکی در محل بانک و تبادل فیزیکی پول.

 

1-1-2-   روشهای جمع­آوری اعانات

تعدادی از روشهای جمع آوری اعانات با بهره گیری از زیرساخت های الکترونیکی که در کمیته امداد امام خمینی(ره) بعنوان یکی از موسسات عام المنفعه مورد بهره گیری قرار گرفته و بخشی از کمکهای مردم و خیّرین را از این طریق جلب نموده می باشد عبارتند از:

  • جمع­آوری کمکهای مردمی از طریق پایانه­های فروش

پایانه فروش(POS[1]) و کارتخوان نام­های دیگر این زیرساخت می باشد که امروزه در تقریبا تمام فروشگاه­ها و مراکز مختلف ارائه خدمات در سطح کشور هست و با کشیدن کارت خودپرداز هر یک از بانکها در آن، اطلاعات حساب خریدار را از طریق شبکه شتاب دریافت نموده و با ورود رمز کارت مبلغ مورد نظر را از حساب وی کسر و به حساب فروشنده منتقل می نماید.

  • جمع­آوری کمکهای مردمی از طریق دستگاه­های خودپرداز

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

دستگاه خودپرداز (ATM[2]) با ورود کارت هر یک از بانکها در آن، علاوه بر دریافت اطلاعات و موجودی حساب، امکان دریافت نقدی وجه و انتقال وجه به حسابهای دیگر مانند سازمانهای حمایتی که در سیستم نرم افزاری دستگاه تعریف شده باشد را دارا می­باشد.

  • جمع­آوری کمکهای مردمی از طریق سایت­های اینترنتی

شامل سایت کمیته امداد و سایت بانکهایی که با امداد توافق نامه دارند. پرداخت آنلاین[3]، یا پرداخت اینترنتی با ورود به سایت اینترنتی فروشنده کالا و خدمات و یا ورود مستقیم به سایت بانک امکان پرداخت وجه خرید و یا هزینه خدمات دریافتی را فراهم می­سازد، این سرویس در سایت بسیاری از موسسات عام المنفعه و همچنین کمیته امداد نیز تعبیه شده و حامیان و خیرین با مراجعه به قسمت مورد نظر در سایت می­توانند کمک­های خود را برای نیازمندان از حساب بانکی خود پرداخت نمایند.

یکی از روشهای پرداخت وجه، پرداخت از طریق موبایل می باشد که با دانلود و نصب نرم­افزارهای ارائه شده از سوی بانک عامل، بر روی موبایل با ورود به این برنامه­ها امکان پرداخت و انتقال وجه فراهم می­گردد.

  • جمع­آوری کمکها از طریق سرویس مکمل غیر ساختمند داده‌ها (USSD)

سرویس مکمل غیر ساختمند داده‌ها ([5]USSD) روشی نسبتاً جدید در بستر موبایل می باشد که با شماره گیری کدی که بانکهای عامل اعلام می­نمایند، می­توان به اطلاعات حساب بانکی و موجودی آنها دست پیدا نمود و از طریق آن پرداخت وجه انجام داد.

[1] POS : Point Of Sale

[2] ATM : Auomated Teller Machine

[3] Online Payment

[4] Mobile Payment

[5] USSD : Unstructured Supplementary Service Data

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-1-   اهداف پژوهش

این پژوهش بصورت مشخص در کمیته امداد امام خمینی(ره) مورد مطالعه و انجام قرار خواهد گرفت و هدف کاربردی آن یافتن زیرساختهایی بهینه روشهای جذب کمکها و افزایش گروه حامیان و کاهش هزینه های مربوط به جمع آوری کمکهای مردمی می باشد.

  1. شناسائی اندازه توفیق روشهای الکترونیکی در جمع­آوری کمک­های مردمی.
  2. شناسائی اندازه استقبال از روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی
  3. شناسائی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی
  4. مقایسه زیرساخت روشهای الکترونیکی جمع­آوری کمک­های مردمی و یافتن موارد مناسب از بین آنها.

هدف آرمانی این پژوهش کمک به مدیریت و توسعه مشارکتهای مردمی در موسسات عام المنفعه مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشد که از طریق یافتن زیرساخت های مناسب­تر روشهای جدید الکترونیکی انجام می­گردد.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه و اولویت¬بندی زیرساختهای روشهای الکترونیکی جمع¬آوری کمکهای مردمی (اعانات) در موسسات عام المنفعه براساس تکنیک ANP.  با فرمت ورد