استاندار اصفهان: مدیران شایسته ی همسو با دولت باید انتخاب شوند | بیماری

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

: استاندار اصفهان: مدیران شایسته هم جهت با دولت باید انتخاب شن

به گزارش ایرنا،’محسن مهرعلیزاده’ روز شنبه در برنامه سوال و جواب ‘تریبون آزاد’ که با عنوان ‘دانشگاه و وعده های دولت’ در سالن شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، این مطلب رو در جواب به انتقاد یه دانشجو در باره انتخاب یکی از معاونان این دانشگاه گفت.
استاندار اصفهان با اشاره به جواب رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در باره این انتخاب گفت: سئوال این دانشجو دائر بر اینکه به چه دلیل مدیری برگزیده می شه که هم جهت با دولت نیس و اعتقادی به طرح ‘تغییر نظام سلامت’ به عنوان یکی از طرحای موفق دولت یازدهم نداره، منطقیه.
طرح تغییر نظام سلامت، طرحی واسه بهبود سیستم سلامت در کشوره که از ۱۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۳ در دولت یازدهم در بیمارستانا به اجرا درآمد.
مهرعلیزاده اضافه کرد: از طرف دیگه دفاعیات رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان(طاهره چنگیز) مبنی بر اینکه انتخاب معاونان این دانشگاه باید براساس شایستگیا و بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی انجام شه، هم منطقیه.
استاندار اصفهان گفت: اما این وسط، باید مدیران دستگاه های اجرایی به عنوان نمایندگان وزارتخانه ها و نهادهای دولتی از بین شایسته ها، آدمایی رو انتخاب کنن که هم جهتی بیشتری با دولت و دل وابسته به اجرای برنامه های دولت دارا باشن چون دولت نماد انتخاب ملته.
ایشون در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه ها مرکز تولید علم، علم و محلی واسه بیان نظرات جور واجور و کمک به پیشرفت جامعه هستن، تاکید کرد: دانشگاه های استان اصفهان باید واسه بیان دیدگاه ها و رد و بدل کردن نظر، ایمن باشن اما امنیتی نباشن.
ایشون با استقبال از بیان آزاد نظرات دانشجویان در باره مسائل اصفهان در دانشگاه های این استان گفت: طرح سئوال واسه پیدا کردن راه حلای اساسی و منطقی از ویژگیای دانشجویان و رسالت مراکز آموزش عالیه بشرط اینکه مطرح کردن ‘به چه دلیل"(ها) با خواسته های جامعه و منافع ملی کشور منطبق باشه.
مهر علیزاده گفت: برگزاری کرسی آزاد اندیشی و طرح دیدگاه های جور واجور در دانشگاه ها باعث می شه تا دولتمردان به اشتباهات احتمالی خود پی ببرن و واسه حل مشکلات، بهتر برنامه ریزی کنن.
ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: مدیریت اصفهان خواهان زنده بودن، جست و خیز و نشاط اجتماعی دانشگاه های استان و مشارکت دانشجویان در مسائل جور واجور جامعه س.
استاندار اصفهان در جواب به سئوال یکی از دانشجویان در باره مُسن بودن فرمانداران شهرستانای استان و ضرورت جوانگرایی در مدیریت استان به عنوان یکی از مطالبه های دانشجویان گفت: در هشت سال قبل از تصدی دولت یازدهم، ستون فقرات تربیت مدیر در جامعه شکسته شد و با حذف خیلی از مدیران کشور در اون چند سال، تجربیات مدیران مجرب به جوونا، به شکل درست و اصولی انتقال نیافت و همین موضوع کشور رو با رقابت جدی مواجه کرد.
ایشون اضافه کرد: باید با تکیه به توان جوانان و ایمان به لیاقت اونا زمینه ای رو جفت و جور کنیم تا تجربه اندوزی جوانان واسه تصدی امور هرچه سریعتر انجام شه و بتونیم از توانایی اونا واسه پیشبرد امور بیشتر از قبل استفاده کنیم.
مهر علیزاده با تاکید به باور خود واسه واگذاری فرمانداری شهرستانای استان به بانوان و اینکه نصف آحاد جامعه رو بانوان تشکیل میدن، اضافه کرد: اندازه تاثیرگذاری بانوان مخصوصا در مورد تربیتی جامعه بسیار بالاتر از آقایانه.
استاندار اصفهان هم اینکه در باره وعده رئیس جمهوری مبنی بر خشک نشدن جریان زاینده رود که در ۲۴ اردیبهشت امسال در جمع مردم اصفهان بیان شد، گفت: بسیار پیگیر مسائل هستم و موضوع ای رو نیمه تموم رها نمی کنم پس می دونم که مشکلات موجود مخصوصا زاینده رود رو باید از کجا پیگیری کرد.
ایشون گفت: اگه رئیس جمهوری گفته آب در زاینده رود جاری می شه، مطمئن باشین اینجور خواهد شد.
زاینده رود در ده های گذشته بدلیل خشکسالیای متوالی، تراکم جمعیت و افزایش برداشت به یه رودخانه فصلی تبدیل و در پائین دست با خشکی مواجه شده.
دکتر روحانی رئیس جمهوری ۲۴ اردیبهشت امسال در جریان سفر انتخاباتی خود به اصفهان در جمع مردم این استان در میدون امام اصفهان وعده داد که جریان کم زاینده رود قطع نشه.
استاندار اصفهان گفت: یکی از دلایلی که بنده رو مأمور کردن به این استان بیام اینه که این مسائل رو پیگیری کنم و موضوع ای رو نیمه تموم رها نکنم.
ایشون با بیان اینکه شعار من ‘کار، کار و کار’ واسه خدمت به مردم و اشتغالزاییه، گفت: براساس تجربه چند ساله ام تموم تلاش خود رو واسه تحقق این شعار به کار می بندم.
استاندار اصفهان ادامه داد: در طول یه ماهی که به عنوان استاندار اصفهان منصوب شده ام، بیشتر وقت خود رو واسه شناسایی مشکلات استان صرف کردم و حالا می دونم که مشکل زاینده رود رو باید از کجا پیگیری کنم.
ایشون اضافه کرد: اصفهان از ظرفیتای خوبی برخورداره و باید با به کار گیری این ظرفیتا، بودجه لازم رو واسه اجرای برنامه ها و حل مشکلات، جذب و زمینه حضور بخش خصوصی داخلی و خارجی رو واسه مشارکت در اجرای طرحای استان درست کرد.
مهر علیزاده تاکید کرد: بورکراسی سنگین اداری یکی از مشکلات اصلی جذب سرمایه گذار داخلی و خارجیه که باید زمان روند کارای اداری در استان بشدت کم بشه.
ایشون در ادامه به نتیجه های دولت روحانی در چهار سال گذشته اشاره کرد و گفت: سه سال از عمر چهارساله دولت یازدهم به ریاست آقای روحانی صرف موضوع توافق هسته ای و برجام شد که کار بسیار بزرگی بود.
استاندار اصفهان با بیان اینکه بعضی افراد میخوان نتیجه های دولت رو ضعیف نشون بدن، گفت: لغو تحریمای مربوط به کشتیرانی و بیمه، فروش نفت و باز شدن قفلا در زمینه های دیگه، کار کوچیکی نیس اونم در شرایطی که کشور ما به جذب سرمایه نیاز داره.
ایشون اضافه کرد: پس از تصدی دولت یازدهم، رابطه ما با کشورای اروپایی و اسلامی از هر نظر بیشتر شد و تاثیر ایجاد این ارتباطا هم در تنها شدن آمریکا در موضوع گذشته واسه انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس هم مشخصه.
استاندار اصفهان تاکید کرد: در دولت روحانی رشد اقتصادی زیر صفر به رشد بالای صفر رسید و تورم کنترل شد.
ایشون هم اینکه با گرامیداشت روز دانشجو گفت: باید دعواها و کینه ها رو کنار گذاشت و دست به دست هم داد و با تولید علم و آزاد اندیشی، مشکلات کشور رو حل کرد و واسه پیشرفت کشور کوشید.
مهر علیزاده به تمایل کم دانشجویان واسه حضور در این برنامه هم اشاره کرد و گفت: بی انگیزه بودن دانشجویان واسه شرکت در این مراسم ممکنه حامل پیامی واسه ما باشه که شاید وعده های مسئولان قبلی استان به اونا عملی نشده و همین موضوع دلیلی واسه بی انگیزه شدن اونا باشه.
واسه برگزاری این برنامه، تنها نصف ظرفیت سالن شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تکمیل شده بود.
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حدود ۱۰ هزار دانشجو ، ۸۰۰ عضو هیات علمی، ۱۱ دانشکده و ۴۷ مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده، یکی از دانشگاه های علوم پزشکی برتر کشور حساب می شه.
استاندار اصفهان گفت: دانشجو همیشه باید فعال و در موضوعات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و علمی مطالبه گر باشه.
مهرعلیزاده تاکید کرد: خواسته ما اینه که فضای پویا و فعال مطالبه گری به دانشگاه های استان برگرده چون دانشجویان دانشگاه های این استان همونجوری که در مورد علمی معروف هستن باید در زمینه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه هم فعال باشن.
در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲، کم وقتی پس از کودتای ۲۸ مرداد در این سال، دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران به سفر ‘ریچارد نیسکون’ معاون رئیس جمهوری وقت آمریکا به ایران اعتراض کردن که شلیک نظامیان رژیم پهلوی به طرف دانشجویان، دلیل شهادت سه تن از اونا شد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ۱۶ آذر به عنوان ‘روز دانشجو’ در تقویم رسمی ایران قرار گرفت و از اون زمان تا الان ۱۶ آذر در دانشگاه های کشور گرامی داشته می شه.
اصفهان با ۱۷۹ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و حدود ۳۱۰ هزار دانشجو، دومین استان دانشگاهی کشور پس از تهران بشمار میره.
۲۰۹۳ / ۶۰۲۷** خبرنگار: اصغر دواتگر* انتشار: شکراللهی

انتهای پیام /*

نوین ترین اخبار بخش سلامت رو در ایران استایل دنبال کنین

سلامت – پزشکی – دکتر – مریضی – درمان – قرص – نشونه ها – عوامل

.

منبع : iranstyle.ir